logo

12 Mayıs 2016

BAKIRKÖY BELEDİYESİ’NDEN TUNCELİLİ SPORCU GENÇLERE DESTEK

 

7Bakırköy Belediyesinin misafiri olarak çoğu ilk kez İstanbul’u gören Tunceli  Munzur Adrenalin Doğa Sporları Kulübü’nden (MADOSK)  26 genç sporcu son gün Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nu ziyaret ettikten sonra Tunceli’ye döndüler.

Anılarında unutamayacakları  4 günlük İstanbul gezisine katılan sporcular;  müze ziyaretlerinin yanı sıra tarihi ve kültürel gezi turlarıyla İstanbul’u ve Bakırköy’ü yakından tanıma fırsatı buldu.

Etkinlikten duydukları memnuniyetlerini dile getiren genç sporcular İstanbul’a tekrar gelmek istediklerini söylediler. Tunceli’den güreş, atletizm, hentbol, voleybol ve rafting ekibinin katılımıyla oluşturulan grup son olarak Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nu ziyaret ederek İstanbul’dan ayrıldı.

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada gerçekleşen bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Bakırköy Belediyesi’nin gençlere ve genç sporculara desteğinin katlanarak artacağını söyledi.

 

Başkan Kerimoğlu konuşmasının devamında şu açıklamalarda bulundu: “Spor yaparak bedenen, ruhen ve fiziken kendinizi,  dostluklarınızı geliştirmenizi çok önemsiyorum.  Biz de spora özellikle gençlerin ve çocukların ilgisini artırabilmek için Belediye olarak ciddi çaba içerisindeyiz. Sporun dayanışma bilincini, yarışma kültürünü, centilmenliğini ve birbiriyle sempati geliştirebilme kanallarının açık olabilmesi bizim için kupalardan daha önemli. Daha öncede Zonduldak, Erzurum, yine Tunceli, Şanlıurfa, Ardahan gibi kentlerimizden sizler gibi gençleri misafir etmiştik. Bu ziyaretin sizlerin anılarında yer edinebilmesi bizi çok mutlu edecektir. Yıllar sonra bile bizleri hatırlamanız en büyük temennimizdir. Bundan sonra ki spor yaşamınızda ve hayatınızda sizlere başarı ve mutluluk diliyorum.”

 

Belediye Başkanı Dr. Kerimoğlu daha sonra sporculara İstanbul ziyaretlerinin anısına birer anı madalyası takdim etti.

Sporcularda Başkan Kerimoğlu’na yarışmalardan kazandıkları bir altın madalyayı hediye ettiler.

Share
266 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2