logo

24 Nisan 2016

BAKIRKÖY BELEDİYESİ’NDEN BİRBİRİNDEN GÜZEL 23 NİSAN ETKİNLİKLERİ

a6ENGELLİ ÇOCUKLARIMIZ VOSVOS TURU VE BOĞAZ  TURU ATTI, BACALARI GARAFİTİ İLE BOYADILAR

 

ÖZEL ÇOCUKLARIMIZ EN CİCİMİZ VOSVOSLARLA BAKIRKÖY TURU ATTI

Bakırköy Belediyesi, Volkwagen Kaplumbağa Otomobil Derneği ve Uluslararası 118-E Yönetim Çevresi Konfederasyonu işbirliği ile Otizmli Çocuklarımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda “Vosvoslar” ile Bakırköy Turu attılar.

 

Attila İlhan Parkı’nda çeşitli ikramlarla sona eren Bakırköy Turunda özel çocuklarımız Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün hediye ettiği bayramı doyasıya kutladılar.

 

HAYALLER ENGELLENEMEZ BOĞAZ TURU

 

Bakırköy Belediyesi’nin Türkiye Yardım Sevenler Derneği Bakırköy Şubesi işbirliği ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Hayaller Engellenemez Boğaz Turu” şenlik havasında gerçekleşti.

 

 

150 bedensel engelli, down sendromlu ve omurilik felçlisi çocuğumuz aileleriyle birlikte “Boğaz Turu” yaptı.

 

Çocuklara ve ailelerine hitaben yaptığı konuşmada “Bugün birçok etkinlikle bayramımızı kutluyoruz fakat sanıyorum en anlamlı kutlama bu oldu. Tüm çocuklarımızın ve ulusumuzun bayramını kutluyorum” diyen Dr. Bülent Kerimoğlu

“Bu vesile ile dünyada ilk olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bizlere armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

Ataköy Marina’dan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun uğurlamasıyla hareket eden  tekne engelli çocuklarımıza ve ailelerine anılarında unutamayacakları bir gün yaşattı.

 

BAKIRKÖY’DE ÇOCUK VE SANAT BAYRAMI

 

Bakırköy Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Bakırköy İstasyon Caddesi (Fahri Korutürk Caddesi) üzerinde “BAKIRKÖY ÇOCUK VE SANAT BAYRAMI” etkinliği gerçekleştirdi.

 

Bakırköy Belediyesi, Bakırköylü Sanatçılar Derneği(BASAD) ve Garafitti’nin katkılarıyla gerçekleşen “Bakırköy Çocuk ve Sanat Bayramı”nda çocuklar Graffitti sanatçıları; Batuhan Arda Şahin, Emin Badem, Erdem Kızılkaya, Sercan Dokuzcuoğlu ve Güçlü Güney  ile İstasyon Caddesi üzerindeki Yeraltı Çarşısı Havalandırma Bacalarını boyadılar, BASAD’ın çocuk sanatçıları mini konserler verdi.

 

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun da katılımıyla Bakırköy Cumhuriyet Meydanı’ndan İstanbul Caddesi’ne kadar olan alan birbirinden farklı etkinliklerle bayram alanına dönüştü.

 

 

 

ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ TİYATRO

 

Bakırköy Belediye Tiyatroları (BBT) 23 Nisan’da saat 11.00’de perdelerini Bakırköy Belediye Başkanı  Dr. Bülent Kerimoğlu’nun armağanıyla çocuklar için ücretsiz açtı.

 

Ergun Sav’ın yazdığı, Doğacan Taşpınar’ın yönettiği, Damla Karaelmas, Eda Özdemir, Emre Koç, Emre Sırımsı, Ercan Koçak, Faruk Üstün, İlkin Tüfekçi ve Yunus Emre Kılınç’ın rol aldığı “POF’LA PAF” çocuk oyunu  Ataköy 9.10. Kısım’da bulunan Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi Müşfik Kenter  Sahnesi’nde sahnelendi.

 

Share
276 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2