logo

15 Haziran 2015

BAKIRKÖY BELEDİYESİ HER AKŞAM 10 BİN KİŞİYE İFTAR YEMEĞİ VERECEK

2..Bakırköy Belediyesi bu yıl her akşam 10 bin kişiye iftar yemeği verecek.

Bakırköy Belediyesi; Fildamı Parkı’nda her akşam 3 bin kişiye, Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2.500 kişiye, sokak iftarlarında 2 bin kişiye, farklı günlerde metro istasyonu ve Pazar yakınlarında 1.500 kişiye iftar yemeği, sahurda da Fildamı Parkı’nda bin kişiye sahur yemeği verecek.

Bakırköy Belediyesi ayrıca iftar yemeklerine gelemeyecek Bakırköylü yurttaşlara “Ramazan Kolisi” de dağıtacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu şunları söyledi:”

 

Birlik ve beraberliğe  her zamankinden  daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu manevi günlerin ulusça bizleri; kardeşliğe , paylaşmaya,barışa ve sevgiye çağıran özel günler olmasını dilerim.

Milletçe idrak edeceğimiz Ramazan Ayını fırsat olarak görelim, birbirimize daha fazla kenetlenerek toplumsal huzurumuzun  da en üst seviyede olmasını temenni  ederim.

Ramazan Ayı boyunca Osmaniye Mahallesi  Fildamı Parkı’nda her gün 3000 kişiyi iftar çadırında misafir edeceğiz. Ayrıca Fildamı Parkı’nda 1000 kişilik sahur  yemeği de arzu eden vatandaşlarımız için hazır tutulacaktır . Öte yandan Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi girişinde mobil araç ile 2500 kişiye paket halinde iftarlıklar dağıtılacaktır. Her gün önceden duyurusu yapılacak değişik bir mahallemizde sokak iftarlarımızda  olacağız. Ramazan Ayı boyunca; Pazartesi günleri Ataköy Metro Durağı yakınında, Salı günleri Zeytinburnu Metro Durağı yakınında, Çarşamba günleri Yeşilköy Pazarı’nda, Perşembe günleri Yenibosna Metro Durağı yakınında, Cuma günleri Bakırköy Sahili Deniz Otobüsü İskele yakınında ,Cumartesi günleri İncirli Metrobüs Durağı yakınında halkımızla iftar soframızı paylaşacağız. Ayrıca iftar yemeklerine gelemeyecek durumdaki yurttaşlarımız için de “Ramazan Kolisi” dağıtacağız.”

BOTANİK PARKTA RAMAZAN EĞLENCELERİ VE KONSERLER

Bakırköy Belediye Başkanı Ramazan Ayı boyunca her akşam Bakırköy Belediyesi Botanik Parkı’nda ramazan eğlenceleri ve konserler düzenleneceğini de ifade ederek sözlerini şöyle noktaladı: “Botanik Park’ta Ramazan ayı boyunca  her gün “Geleneksel Ramazan Eğlenceleri”  ve “Konserler” düzenlenecektir. Cumhuriyet Meydanı’ndan (Özgürlük Meydanı)  Botanik Park’a Belediyemizin araçları ücretsiz olarak yurttaşlarımızın hizmetinde hazır bulundurulacaktır.Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu mübarek ayın Bakırköylülere, ulusumuza ve bütün dünyaya  barış , sağlık ,mutluluk  ve bereket getirmesini dilerim.”

 

Share
375 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2