logo

BAKGEM YENİ BİNASINDA EĞİTİM DESTEĞİNE DEVAM EDECEK

Bakırköy Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (BAKGEM), bu yıl üniversiteye girişte yüzde 90 başarı sağlamasının ardından yeni binasını ile hizmet vermeye devam edecek.

unnamed-1

BAKGEM, Kartaltepe Millet Parkı’ndaki yeni binasında yapılan açılış törenin ardından 2016-2017 Eğitim Öğretim yılına merhaba dedi. Geçen dönem 250 öğrenciye üniversite sınavına hazırlık desteği veren merkez, LYS 2016’da sağladığı başarının ardından bu yıl kapasite artırımı kararı alınarak 400 öğrenciye hizmet etmeye devam edecek.

unnamed-3

Açılış konuşmasında Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, önceki dönemlerde hizmete giren BAKGEM’in, sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde hizmetlerine devam edeceğini vurgulayarak: “Bakırköy Belediyesi olarak eğitim, sağlık, spor ve kültür-sanat hizmetlerine her zaman öncelik veriyoruz. Sadece BAKGEM ile değil, Bakırköy’deki bütün devlet okullarının boya-badana, tuvalet tadilat, bakım-onarım, bahçe düzenlemesi, spor alanlarının düzenlemesi, Atatürk köşelerinin yenilenmesi gibi işleri yerine getirerek eğitime olan katkımızı artırarak devam ettiriyoruz. Okul öncesi eğitimin gerekliliğine olan inancımızla çocuk evlerimizdeki hizmetlerimizi sürdürüyor ilkokul ve lise eğitimindeki öğrencilerimizin burs ihtiyaçlarının karşılanmasına da destek veriyoruz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimiz için çalışmalarımızı artırma hedefindeyiz. Yeni eğitim dönemi için açılışını yaptığımız BAKGEM de bu yıl 400 gencimizi üniversite hazırlık eğitimi alacak.” dedi.

Share
417 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2