logo

reklam

BAKANLAR ÇİFTÇİLERLE GÖRÜŞTÜ

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu GAPTAEM Tarımsal Eğitim Merkezi Altınbaşak konferans salonunda çiftçilerle görüşüyorlar.
1

Şanlıurfa’da son günlerde DEDAŞ ve Çiftçiler arasından yaşanan gerginliği sona erdirecek müjdelerin verilmesinin beklendiği toplantı başladı. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, DSİ Genel Müdürü Ali Rıza Diniz, DSİ 15. Bölge Müdürü Oğuz Kasap ve bölge çiftçilerinin katıldığı toplantı GAPTAEM Tarımsal Eğitim Merkezi Altınbaşak konferans salonunda başladı.

8

 

Toplantının açılış konuşmasında Bakan Faruk Çelik, gazetecilere açıklama yaptı. Toplantının sonunda sonuca ilişkin kararları paylaşacaklarını belirten Çelik ‘Sulama enerjisiyle ilgili konuları değerlendirmek için iki bakan arkadaşımla birlikte Şanlıurfa’ya geldik. Sayın Başbakanımızın sizlere selamlarını getirdim. Dün gece saat 01.00’a kadar devam eden Bakanlar Kurulu toplantısının ardından, Sayın Başbakanımız üç bakanın Şanlıurfa’ya gelmesini, burada değerli üreticilerimizle hasbihal etmemizi ve sorunları bizzat yerinde tespit etmemiz için değerlendirme yapmamızı söyledi. Burada çiftçilerimizle konuşacağız. Sorunu masaya yatırıp çözüm noktasını arayacağız’’ şeklinde konuştu. Bakan Çelik’in konuşmasının ardından toplantı basına kapalı devam ediyor.

Share
161 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2