logo

28 Şubat 2016

BAKAN IŞIK AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığını ziyaret etti.1

Ziyarette konuşan Bakan Fikri Işık, bakan “Şanlıurfa Türkiye‘nin son yıllarda en hızla gelişen illerinden biri, bu gelişmenin artık niteliğini arttırmaya yönelik önemli çalışmalar yapıldığını görmekten büyük bir memnuniyet duydum, Şanlıurfa’nın bu heyecanı ve bu dinamizmi beni çok etkiledi” diye konuştu.

Bir dizi temaslar için geldiği Şanlıurfa’da AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığını da ziyaret eden Bakan Fikri Işık’ı il binasında AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İlçe Başkanları ve çok sayıda Partili karşıladı.

Bakan Işık, Şanlıurfa ziyaretinde Pınar süt ziyareti, Pamuk Borsası Lisanslı depo ziyaret, Namet Şanlıurfa Entegre besi ve et tesisi ziyareti, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı Ziyareti, Şanlıurfa Valiliği Ziyareti, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ziyareti, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi odası ziyareti ve Şanlıurfa IPA projeleri sözleşme imza törenine katıldı.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığında yaptığı konuşma da şunlara deyindi. “ AK Parti Şanlıurfa İl Teşkilatımızı ziyaret ettik. Partimizin ocağı olan ve bugünlere gelmesinde en büyük emeği olan değerli teşkilat mensuplarımızı ziyaret ettik. Bizlere gösterdiğiniz ilgi için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizim anlayışımızda Teşkilat kültürü önemlidir. Biraz vatandaşın halinden anlamak için, tabi tek yol Teşkilat değil ama Teşkilat kültürü bu konuda çok önemli. Şuanda da Şanlıurfa’daki bu birlikten, beraberlikten Başkan Sayın Bakanı Faruk Çelik olmak üzere İl Başkanımız, Milletvekili arkadaşlarımız, Büyükşehir Belediyemiz, İlçe Belediyelerimiz, Teşkilatlarımız el birliği, gönül birliği içerisinde şehrimize ve Ülkemize, insanımıza hizmet etmek gerçekten çok güzel ve anlamlı bir şey diye konuşmalarına devam etti.  

Gıda Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesini Şanlıurfa’da Kuruyoruz.

Bu kadar önemli bir şehirde, bizim görevimiz turizmi turizmin bizim inancımız yönünden de bir ayrıcalığı var. İnsanların gezmesinin, görmesinin ibret alma açısından ne kadar önemli olduğunu bizim inancımız Kuran’ı Kerim ortaya koyuyor. Bu açıdan Şanlıurfa’nın Turizm özelliğini ihmal edemeyiz. Hatta güçlendirmek için daha da fazla gayret gösteriyoruz. Biz Bakanlık olarak da turizmle ilgili bir projeyi şuan da hayata geçiriyoruz. Şanlıurfa’nın üretimi de en az turizmi ve tarım kadar güçlendirmesi önemli. Bu açıdan biz Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan’lığı olarak, Şanlıurfa’nın aynı zaman da bir üretim merkezi olması içinde büyük gayret gösteriyoruz. Bakınız Organize Sanayi bölgemiz yetmedi, bir geliştirme alanı yaptık oda yetmedi, ikinci geliştirme alanı yaptık oda yetmiyor. Şimdi üçüncü geliştirme alanını yapıyoruz. Niye Şanlıurfa’lı üretmek istiyor. Şanlıurfa’lı bende Sanayi de var olmak istiyorum diyor. Şimdi bir başka adım daha atıyoruz, Gıda Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesini inşallah Şanlıurfa’da hayata geçiriyoruz dedi”.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Bu seçime giderken Şanlıurfa da huzur bozulmasın, AK Parti de huzur kazansın diye seçimlere girdik. Şanlıurfa’da huzur bozulmasın ve AK Parti’den huzur geldin sloganı ile seçime girdik. Ve seçimlerde her üç Şanlıurfa’lıdan iki tanesi AK Parti’ye oy verdi. Tabi ki Şanlıurfa Güneydoğunun ve Doğu Anadolu’nun önemli huzur kentlerinden biri oldu. Gerçekten bizimde düşüncemiz Şanlıurfa her şeye layık. En önemli sorunlarımızdan biri, işsizlik konusu bu konuda yeni yatırımlara ve yeni organize bölgelerine ihtiyacımız var. İşsizlik sorunu hallolduğu takdirde Şanlıurfa’nın en önemli sorunu hallolmuş olacaktır. Yine Şanlıurfa’da çok önem verdiğimiz bir konu var. Özenle gösterdiğimiz bir konu kurumlarımızın, siyasilerimizin. Belediyelerimizin ve Teşkilatımızın uyum içerisinde çalışması, ancak halkımıza hizmetin böyle geleceğine inanıyoruz. Ve bu konuya da çok itina gösteriyoruz. İnşallah bunun böyle devam ettiği gibi gelecekte de böyle devam edeceğini düşünüyorum. Sayın Bakanım biz sizlerin her zaman desteklerini ve yardımlarınızı bekliyorum Şanlıurfa’mıza gelip bizlerin yanında olduğunuz için size teşekkür ediyorum diye konuştu.

 

Share
326 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2