logo

27 Nisan 2016

BAKAN EROĞLU’NDAN BAŞKAN ÇİFTÇİ’YE TEBRİK

6Orman ve Su İşleri Bakanı  Veysel Eroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’yi Şanlıurfa’nın gelişimi ve dönüşümü için yapmış olduğu çalışmalardan dolayı tebrik etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, tarımsal enerji sorununu görüşmeleri için kente gelen Orman ve Su İşleri Bakanı  Veysel Eroğlu ile görüştü. Bakan Eroğlu, Başkan Çiftçi’yi  Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamış olduğu çevreci yatırımlarından dolayı tebrik etti.

 

‘BAŞKANIMIZ ÇİFTÇİ’Yİ TEBRİK EDİYORUZ’

 

Bakan Eroğlu, ayrıca yoğun programı nedeniyle Şanlıurfa Atık Su Arıtma Tesisi’nin açılışına katılamadığını ancak çalışmanın Urfa’nın geleceği açısından çok önemli olduğunu da sözlerine ekledi. Şanlıurfa il genelindeki vizyonel çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’yi tebrik eden Bakan Eroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Urfa’da çok önemli bir yatırımın daha temeli atıldı. Bizim de toplantımız erken bitmiş olsaydı açılışa gidecektik. Gerçekten Şanlıurfa’da çevre açısından çok önemli bir yatırım oldu. Çalışan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Bilindiği gibi biz de buraya çok modern ikinci bir su artıma tesisi yaptık. Onun da açılışını Başbakanımız yapmıştı. Artık Şanlıurfa’nın 2060 yılına kadar su problemi yok. Şimdi bu çevre yatırımı yapılınca Şanlıurfa şehirlerimiz içinde en güzel şehir olacak. Bir de tesis çevresinde ağaçlandırma yapıyoruz, muazzam bir ağaçlandırma çalışması var. Tesisimiz 24 ay gibi bir sürede tamamlanacak.”

 

BAŞBAKAN URFA İÇİN TALİMAT VERDİ

 

Öte yandan aynı gün Fahri Şanlıurfalı Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptığı telefon görüşmesinin ayrıntılarını da aktaran Bakan Eroğlu,  talimatları doğrultusunda yatırımlar yapacaklarını ve enerji konusunu çözüme kavuşturacaklarını söyledi.

 

ÇİFTÇİ: URFA’MIZA HAYIRLI OLSUN

 

Görüşmede Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ise, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve ekibine Şanlıurfa’ya yaklaşımlarından ve bir çok konuda yatırım olanağı sağladıklarından dolayı teşekkür etti.
Ayrıca Şanlıurfa Atık Su Arıtma Tesisinin faaliyete girmesi ile birlikte yaşam standartlarının yükseleceğini ifade eden Başkan Çiftçi, “Şanlıurfa Atık Su Arıtma Tesisi şehrimiz için çok önemli bir projeydi. Tesis, merkezde 866 bin nüfusa atık su arıtma hizmeti verecek. Yapım bedeli 100 milyon lira olan bir proje. Bilindiği gibi Şanlıurfa nüfusu hızla büyüyen bir şehir. Ama artık sağlıklı bir çevre, gerek gıda sağlığı anlamında, gerek insan sağlığı anlamında, gerekse vektörle mücadele anlamında orada üretilebilecek biyolojik gübrenin de çevrede verimli topraklarda kullanılması neticesiyle büyük devasa bir projeye imza atıldı. Ben bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şanlıurfa’mıza hayırlı olsun” dedi.

Share
276 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2