logo

07 Mayıs 2015

Bakan Çelik’ten soruna anında çözüm; “Kabahaydar kavşağı gözden geçirilecek”

Seçim çalışmaları ve Başbakan Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’nun 10 Mayıs 2015 Pazar günkü programı için Şanlıurfa’ya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, AK Parti İl Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) ziyareti sırasında yanına yaklaşan bazı vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinledi, gereğini yapacağını söyledi.

1

Bakan Faruk Çelik’e yaklaşarak Diyarbakır yolu üzerinde, Horzum köyü yakınlarında yapılmış olan Kabahaydar Kavşağının sürekli kazalara neden olduğunu belirten Mehmet Apak isimli vatandaş, “Sayın Bakanım, bu kavşak hep kazalara neden oluyor. Daha önce de size bu konuda bilgi vermiştik. Kabahaydar köy kavşağının uygun yerde yapılmamış olması nedeniyle sürekli kazalara yol açıyor. Mutlaka o kavşağın yeniden düzenlenmesi lazım” diyerek elindeki kavşağın uzaydan çekilmiş fotoğrafını gösterdi.

 

Bakan Çelik te, Horzum Köyü yakınlarında yapılmış olan kavşakla ilgili konunun iletilmesi üzerine, hemen telefonunu isteyip Karayolları Genel Müdürünü arayarak, konuyla ilgili bilgiler verdikten sonra, “Bölge Müdürlüğüne talimat verin. Ben yarın, Cuma günü buradayım, beni bulsunlar. Gelip görsünler, gereğini yapsınlar, bekliyorum. Kavşağın 100 metre geri kaydırılması gerekiyor” dedi.

 

Share
417 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2