logo

08 Mayıs 2016

Bakan Çelik: Mayıs ayı içerisinde çiftçilerimize 1,3 milyar lira destek ödemesi yapacağız

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, tarımsal destekleme ödemelerine ilişkin aşağıdaki açıklamayı yaptı:

“2016 yılı tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında Mayıs ayı sonuna kadar çiftçilerimize 1 milyar 297 milyon liralık hibe desteği ödemesi gerçekleştireceğiz. Bu kapsamda yağlı tohumlu bitkiler için 450 milyon lira, ıslah amaçlı koyun keçi yetiştiriciliği için 520 milyon lira, kırsal kalkınma için 150 milyon lira, buzağı için 105 milyon lira, sürü yöneticisi için 20 milyon lira, hayvan hastalıkları tazminatı ve ari işletme desteği için 15 milyon lira, sertifikalı tohum/fidan kullanımı için 30 milyon lira, lisanslı depolarda ürün kiralama için 4 milyon lira ve organik tarım için 3 milyon liralık ödeme yapacağız.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik (fotoğrafta) ile Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Genel Direktörü Jose Graziano da Silva, Antalya'da bir otelde gerçekleştirilen FAO 30. Avrupa ve Orta Asya Bölgesel Konferansı kapsamında ortak basın toplantısı düzenledi. ( Orhan Çiçek - Anadolu Ajansı )

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik (fotoğrafta) ile Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Genel Direktörü Jose Graziano da Silva, Antalya’da bir otelde gerçekleştirilen FAO 30. Avrupa ve Orta Asya Bölgesel Konferansı kapsamında ortak basın toplantısı düzenledi. ( Orhan Çiçek – Anadolu Ajansı )

Ocak ayından bu yana çiftçilerimize toplam 4 milyar 623 milyon liralık destekleme ödemesi yaptık. Ay sonuna kadar üreticilerimize yapacağımız bu ödemeyle birlikte 2016 yılı için planlanan toplam 11 milyar 644 milyon TL’lik tarımsal desteğin 5 milyar 920 milyon liralık kısmını ödemiş olacağız.”

 

Share
250 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2