logo

12 Haziran 2015

BAKAN ÇELİK “DESTEKLEMELERİN ÖNÜDEKİ BLOKE KALDIRILDI”

55Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in girişimleri sonucunda tarımsal desteklemelerin önündeki bloke kaldırıldı. Çiftçilerin ödemeleri bugünden itibaren ödenmeye başlandı.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Sulama birliklerinin elektrik borcu nedeniyle desteklemelerine bloke konulan çiftçilerin yüzünü güldürdü.

 

Bakan Faruk Çelik’in  DEDAŞ ile yaptığı görüşmeler sonrasında çiftçilerin destekleme blokeleri kaldırıldı. Şanlıurfa’da  13 sulama birliğine bağlı çiftçilerin tamamının blokeleri kalkarken, ilçelerde bulunan çiftçilerin ise DEDAŞ ilçe binalarına giderek başvuru yapmaları halinde blokelerin kaldırılacağı duyuruldu.
Bakan Faruk Çelik bugün öğlen saatlerinde AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri M.Kasım Gülpınar, Seyit Eyyüpoğlu ve Doç. Dr. Abdülkerim Gök ile birlikte DEDAŞ binasında yetikililerle görüştü. Yapılan görüşmenin ardından Bakan Çelik basın açıklamasında bulundu. Bakan Çelik; “Tarımsal Desteklemeler Pazartesi günü hükümetimiz, bakanlıklar tarafından yatırıldı. Desteklemeleri çiftçilerimizin almasıyla ilgili DEDAŞ ile sulama birlikleri arasında yapılan bir protokol oldu. Protokol çerçevesinde herkesin yapması gerekenlerde oldu. Dün ve bu gün yoğun bir şekilde DEDAŞ bünyesindeki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Cazibe sulamayla ilgili 13 sulama birliğinde desteklemeler ilgili blokeler kaldırıldı. Diğerleri ise ilçelerdeki DEDAŞ birimlerine gelip vatandaşın ne kadar elektrik borcu varsa bunlar taahhütnameye imzayı atıyor ve DEDAŞ bununla ilgili işlemleri yapıp hemen bankaya gönderiyor. Çiftçimiz  bankadan desteklemesini alacak. Bunları bu gün, yarına kadar hızlı bir şekilde DEDAŞ’ın bünyesinde bitecek, şu anda DEDAŞ çalışmalarını sürdürüyor. Sulamada elektrikleri kesilmesin diye bu sistemi sulama birlikleriyle, çiftçilerimizle ve DEDAŞ arasında oluşturduk. Burada bir paniğe girmeden borcu olan vatandaşlar ilçede veya merkeze gelip borcuna karşılık imzasını atıyor, DEDAŞ bunu bankaya gönderiyor. Çiftçilerde borcu kesildikten sonra diğer desteklemesini alacak. Kimse panik, endişi fitne oluşturmasın, Çiftçi bizim çiftçimiz, bu konuda sorunu çözmek te bizim görevimiz. Bugün ziraat bankası merkez şube gece on ikiye kadar çalışacak, diğer şubelerde akşam sekize kadar ödemelerini yapacaklar. Hiç bir çiftçimizimn mağduriyeti söz konusu olmayacak” dedi.

Share
263 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2