logo

30 Ekim 2015

Bakan Çelik, basınla buluştu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik, 10 Milletvekili adayı ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Bakan Çelik, seçim öncesinde yaptıkları çalışmaları anlattı.

IMG_0977Toplantıya; Bakan Faruk Çelik’in yanı sıra İl Başkanı Av.Zeynel Abidin Beyazgül, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayları Mehmet Kasım Gülpınar, Yrd.Doç.Dr.Halil Özcan, Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba, Mehmet Akyürek, Mehmet Ali Cevheri, Mahmut Kaçar, Abdurrahman N. Yetkin, Dr.Fatih Aksoy, Av.Kemalettin Yılmaztekin, Mehmet Arkan katıldı.

Seçim öncesinde yapılan çalışmaları anlatan Bakan Faruk Çelik, “Tüm teşkilatlarımızla birlikte Milletvekili adaylarımızla birlikte el ele, omuz omuza 28 gün içerisinde bin 300 köy ve 13 ilçemizi ziyaret ettik. Esnaflarımızı ve vatandaşlarımızı ziyaret ettik. Vatandaşların dertleri ile dertlendik, pek çok vatandaşın sorununu yerinde çözdük. Urfa’ya hizmet edecek kadroların AK Parti kadroları olduğunu bir kez daha anladık” dedi.

Muhalefetin 1 Kasım muhtemel başarısızlığı karşısında mazeret üretme çabasında olduğunu gördüklerini belirten Bakan çelik, “Urfa’da ne yapılmış diye soran muhalefet sözcülerine, muhalefet adaylarına bir zahmet Eyyübiye Hastahanesini, Haleplibahçe’yi gezin diyorum. Diğerlerini de söylemiyorum. Bir zahmet Urfa’da yaşıyorsanız bu önemli iki eseri gezerek neler yapıldığı konusunda insafa gelirsiniz diyorum” diye konuştu.

Muhalefetin; “Çözüm sürecini bozan parti diyorlar” dediğini hatırlatan Bakan Faruk Çelik, açıklamalarını şöyle sürdürdü;

“İftira atarak olmuyor bu işler. Kimin elinde silah varsa, milletimiz bunu biliyor. Çözüm sürecini bozanlar algı yöneterek milleti aldatacaklarını sanıyorlar. Şanlıurfa’da meydana gelen bütün müessif olayların arkasında kimlerin olduğunu Şanlıurfalılar biliyor. Yetkiyi milletten alıp talimatı dağlardan alanlar çok açık ve net şekilde ortadalar.”

Şanlıurfa’yı marka şehir yapacak, markalarını ortaya çıkaracak bir Organize Sanayi Bölgesinin, 8 Organize Sanayi Bölgesinden biri olacağını belirten Bakan Çelik, “Bildiğiniz gibi ikisi dolu üçüncüsü tahsis noktasında olan Birecik, Siverek, Viranşehir ve besi OSB’nin yanında Gıda OSB ile Şanlıurfa’mız sanayi şehri olma yolunda önümüze ki dönem de çok önemli kazanımları Şanlıurfa’mıza kazandıracağız. Biz Şanlıurfalıların helal oylarına talibiz. İnşallah her zaman olduğu gibi bu seçimlerde de çok büyük bir destek ile bizleri Şanlıurfa’dan Ankara’ya gönderecekleri konusunda en ufak bir endişemiz yok” dedi.

Share
459 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2