logo

20 Nisan 2015

Bahçıvanlık kursunun 1.dönemi başladı…

Halim UTLU

0Bitki koruma,çevre bilgisi, budama teknikleri, salon bitkileri, bahçe bitkileri gibi farklı konularda 16 dersin verileceği “Bahçıvanlık kursu”nun bu yılki birinci dönem dersleri bugün başladı.

1994 yılından beri düzenlenen“Bahçıvanlık kursu”nun,Ulus Yüzüncü Yıl Çarşısı’ndaki 5 günlük teorik eğitiminden sonra, Ankara Büyükşehir Belediyesi yeşil alanları ve seralarında,5 günlük de pratik eğitim veriliyor. Bahçıvanlık kursları, 3 dönem halinde düzenlendi.. 

Bahçıvanlık kurslarının amacının yeşili daha pratik ve duyarlı bir şekilde uygulamaya sokmak olduğunu belirten Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ömer Bircan,

IMG_2306Bilinçli ve bilgili bir fidan yetiştiricisi olmak

“Ankara’daki yeşil seven hemşerilerimizle birlikte yeşili, daha pratik daha bilinçli halde nasıl çoğaltırız, yeşili hayatımıza nasıl uygulayabiliriz sorularının cevabını göstermektir.

Halk arasında herkes yeşilden az buçuk anlar ama öyle değil. Her şeyin bir tekniği var, yapılması gereken kuralları var. İnşallah biz de burada bu kuralları elimizden geldiği ölçüde deneyimli ve teknik personellerimiz ile sizlere öğreteceğiz.”dedi.

Kursa aralarında gençlerin de bulunduğu ve büyük bir çoğunluğu hobi amaçlı katılsa da, meslek edinmek ve sertifika almak için geldiklerini belirten kursiyerler de bulunuyor.

Kursiyerler amaçlarının “Daha bilinçli ve bilgili bir fidan yetiştiricisi olmak” sözleriyle ifade ediyor.

 

Share
399 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2