logo

17 Mayıs 2016

Bahçeli;”Kılıçdaroğlu gaflet ve delalet içinde”!

bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlık sistemi hakkında yaptığı o talihsiz açıklamaya değindi.

Bahçeli, CHP Liderine yönelik şu ifadeleri kullandı: “Ne yazık ki gaflet ve delalet içindeki yöneticilerin varlığı hepimizi endişelendirmektedir. CHP’nin genel başkanı talihsiz ve tarihi bir pot kırmıştır. Başkanlıkla ilgili endişeleri ortaya koymak başka bir şey korku ve panik yaratmak başka bir şey.”

BAHÇELİ’NİN GRUP KONUŞMASINDAN BAZI SATIRBAŞLARI İSE ŞÖYLE:

– ” Bir insan topluluğunun millet haline gelmesi önce inancın, ardından da uzun bir mücadelenin sonucudur.Türk milletinin kadim bir tarihi, engin ve köklü kültürü vardır.”

-” Tarihe yüz çevirmek milletin birikimleri reddetmekle eşdeğerdir. Türk milleti tarih sahnesine çıktığından beri, bağımsız yaşamak dışında ikinci bir yol tanımamıştır. Hiçbir ihanet kutlu yürüyüşü durduramamıştır. Bu nedenle hem tarih yazmış, hem tarih yapmış hem de tarihe yön vermiştir. ”

“KILIÇDAROĞLU TALİHSİZ BİR POT KIRMIŞTIR”

– ” Bahçeli, konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlık sistemi hakkında yaptığı açıklamalara değindi. CHP Liderinin büyük bir pot kırdığını söyleyen Bahçeli, “Ne yazık ki gaflet ve delalet içindeki yöneticilerin varlığı hepimizi endişelendirmektedir. CHP’nin genel başkanı talihsiz ve tarihi bir pot kırmıştır. Başkanlıkla ilgili endişeleri ortaya koymak başka bir şey korku ve panik yaratmak başka bir şey.”

“SOKAĞI ADRES GÖSTERMEK YANLIŞTIR”

-“Sokağın adres gösterilmesi doğru değildir. Bizim için de Başkanlık sistemi uygun bir sistem değildir. Ama biz muhalefetimizi demokrasi kuralları çerçevesinde yapmaya devam edeceğiz.”

 

BAŞKANLIK SİSTEMİNE 

-” Başkanlık sisteminin diktatörlüğe kapı aralayacağı iddialarını yabana atmamak gerek. Siyasi gelişmeler, şartlar, demokratik mekanizmalardaki gevşeme, sertleşmelere ve savrulmalara yol açabilecektir. Diktatörlük kaçınılmaz olabilecektir. Bunun sonucunda devletin tüm imkanlarıyla bir kişide toplanması, despot yönetimlerin tecellisi gündeme gelebilecektir.”

“MİLLİ İRADE HER ŞEYİN ÜZERİNDEDİR”

-”  Hepimizin özenli olması şarttır. Milli irade her şeyin üzerindedir. Tarihin ve coğrafyanın bize yüklediği bir sorumluluk vardır. Yapayım derken yıkan, kaynaştırayım derken kopartan nice devlet adamı insanlık tarihinde var olmuştur.”

“TÜRKİYE ACİLEN HUZURA VE KARDEŞLİĞE KAVUŞTURULMALIDIR”

-” Türkiye’nin en acil ihtiyacı huzur ve kardeşlik iklimine kavuşmasıdır. Bizim boşa geçirecek zamanımız yoktur. Türkiye tel tel dökülmektedir. Demokraside konuşmak, tartışmak ve anlaşmak asıldır. Farklı fikir, düşünce ve eylemlerin rekabetinden parlak bir sonuç çıkacaktır. ”

“PARALEL TUZAK VE KÜRESEL SALDIRILARLA BAŞA ÇIKARIZ”

-”  Biz iman erleriyiz. Paralel tuzaklarla, küresel saldırılarla azimle başa çıkarız. Darağaçlarını vicdanlarında sallandırmış cesur yürekler bozgunculara mı kalacaktır. MHP’nin surunda gedik açacaklarmış. Tüzük kurultayı için imza vermiş kardeşlerim alınmasınlar. Sözlerimin hedefi sanal kahramanlara, proje elemanlara, düzmece siyasetçilere, akıl fukarası nankörlerdir.”

“PKK,DHKP-C’LİLER MHP’DE DEĞİŞİM İSTER HALE GELMİŞ!”

-” Ağzından hayırlı söz çıkmamın ne kadar akademisyen, aydın varsa MHP’yle yatıp kalkmaktadır. Bakıyorum PKK’lılar, DHKP-C MHP’de değişim isteyenler arasına girmiştir. Uslanma bilmeyen edepsiz kaçaklar, İmralı canisine avukatlık yapanlar sürekli değişim demektedir. Ne kadar MHP hasmı varsa paralel panayırda kendilerine ön sırada rezervasyon yaptırmıştır. Birbirinden haz etmeyen çürük çevreler MHP’ye karşı icra edilen ihanet birliğine girmiştir. Hiçbiri paralel matruşkası olduğunu gizleyememiştir.”

 

Etiketler:
Share
371 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2