logo

reklam
29 Kasım 2016

Bahçeli’den AP’ye idam resti!

 

bahçeli

MHP Lideri Devlet Bahçeli; “AK Parti yarından tezi yok idam cezası düzenlemesini Meclis’e getirsin. El mi yaman bey mi yaman görelim’ diyerek AP’ye rest çekti.

Partisinin grup toplantısında konuşan  Bahçeli gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Türkiye’nin ekonomik saldırılarla köşeye sıkıştırılmak istendiğine vurgu yaparak  “Ekonomideki sorunlar hepimizi ilgilendirmektedir. Türkiye ekonomisinin kırılgan bünyesini tedavi etmek tek seçenektir. Türkiye ekonomisinin gerek duyduğu reformları hayata geçirerek kriz severleri şaşkına çevirebiliriz. Kaymak tabaka irade gösterip fedakarlık yapsın, bankalar daha az kar etsin ve harekete geçsinler. ” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, idam cezası tasarısı için resti çekerek, “AP idam yasallaştığında katılım süreci askıya alınacak demiştir. Bu bir tehdittir. Yarından tezi yok AK Parti idam teklifini Meclise taşımalı. El mi yaman bey mi yaman gösterelim. Türkiye’nin kukla devlet olmadığını ispat edelim” dedi.

İŞTE O KONUŞMASINDAN BAZI SATIRBAŞLARI:

“TÜRKİYE’Yİ EKONOMİK OLARAK KÖŞEYE SIKIŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR”

– “Ülkemiz birçok cepheden saldırıya uğrayıp siyasi ve ekonomik operasyonları birbirini kollarken, bunlara set çekmek öncelikli görevdir. ”

-“Düşmanları güldürmeyeceğiz, hainleri sevindirmeyeceğiz, ülkülerimizden dönmeyeceğiz.”

-“Ekonomik dengelerle oynanarak, sıcak para kozu kullanarak Türkiye köşeye sıkıştırılmak istenmektedir. Hevesleri kursaklarında kalan hıyanet odakları son günlerde nabız yoklamaktadır.”

-” Biz bunun bir benzerini 2000-2001 yıllarında yaşamıştık. Bir gecede faiz ve döviz fırlamıştı. Yaşanan ekonomik kriz yıllardır peşimizi bırakmadı. Türkiye’nin bağımsız ve dik duruşundan ürperen sıcak para lobisi ülkemizi terbiye etmeye zorladı. Aynı oyun, aynı tertip şimdi yeniden tedavüldedir. Hükümet kaybetsin de nasıl kaybederse kaybetsin mantığı içinde değiliz. ”

“GEREKLİ REFORMLARI YAPARAK KRİZ SEVERLERİ ŞAŞKINA ÇEVİREBİLİRİZ”

-” Ekonomi alarm vermektedir, tedbir almak lazımdır. Merkez Bankası üç ayaklı bir strateji geliştirmiştir. Zorunlu karşılıklar düşürülmüştür, ihracatçıların kredilerinde döviz yerine TL ile ödeme imkanı ve faiz artışıdır. Türkiye ekonomisinin gerek duyduğu reformları hayata geçirerek kriz severleri şaşkına çevirebiliriz. Kaymak tabaka irade gösterip fedakarlık yapsın, bankalar daha az kar etsin ve harekete geçsinler. “

– “Ekonomideki sorunlar hepimizi ilgilendirmektedir. Türkiye ekonomisinin kırılgan bünyesini tedavi etmek tek seçenektir. Küresel sermaye Türkiye’nin siyasi barometresine odaklanmıştır. Pes etmeyeceğiz. Türk lirasının kullanım alanı genişletilmeli, milli paramızın namusunu müdafaa etmeliyiz. Türk lirası Türk milletinin direncidir. Hükümet aldığı kararları daha derinleştirmelidir. Kararlı durursak hep birlikte bir millet, devlet olduğumuzu unutmazsak helal lokmamızı gasp etmeye kimsenin gücü yetmeyecektir.”

TÜRKİYE MEŞRU MÜDAFASINI YAPMAKTADIR

-” Askeri operasyonlarımız yalnızca milli güvenliğimizi sağlamaya yöneliktir. Türk milleti ağır bedeller ödemektedir. Terörle mücadele Türkiye için geri dönüşü olmayan bir süreçtir. Bu süreçte ya istiklal ya ölüm demekten başka süreç yoktur.  Türkiye Cumhuriyeti bağımsız bir devlettir. Bağımsızlığımızda gözü olanlarını gözünü çıkarmayı biliriz. Mazisi katliam olan ülkelerden öğrenecek hiçbir şeyimiz yoktur. Türkiye meşru müdafasını yapmaktadır. Bundan hoşlanmayan varsa kendi meselesidir.”
“AK PARTİ İDAM TEKLİFİNİ MECLİS’E GETİRSİN”

-” AP yozlaşmış niyetini tekrar göstermiş aldığı karar tarihe kara bir leke olarak geçmiştir. 15 Temmuz’da Türkiye’yi görmeyen çarpık Avrupa zihniyeti tekrar ortaya çıkmıştır. Bu sakat karar AB’nin yanlı tavrını yeniden dışa vurmuştur.  AP’de kabul edilen tasarıda OHAL uygulaması eleştirilmiştir. İdam yasallaştığında katılım süreci askıya alınacak demiştir. Bu bir tehdittir. Yarından tezi yok AK Parti idam teklifini Meclise taşımalı. El mi yaman bey mi yaman gösterelim.Türkiye’nin kukla devlet olmadığını ispat edelim. AP OHAL’i eleştirirken hiç utanmıyor mu? ”

“İLİŞKİLER DİBE VURURSA SORUMLUSU TÜRKİYE DEĞİLDİR”

-“Türkiye AB karşısındaki tutumuyla yerden göğe kadar haklıdır. Şartlar oluşursa kapıları açıp gelen gelir, giden gider dememiz hakkımızdır. Ensar olmanın vakarına bu yakışmayacaktır ancak insanların seyahat özgürlüğünü de engelleyemeyiz. Türkiye, AB’nin bekçisi toplama kampı değildir. İlişkiler dibe vurduysa bunun sorumlusu Türkiye değildir. Bizi onurlu ve eşit üye kabul ederlerse diyecek bir şeyimiz yok. İmtiyazlı ortaklığa da karnımız toktur.”

 

 

Share
345 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2