logo

29 Ağustos 2016

Bahçeli,”askeri müdahale yerindedir,haklıdır,isabetlidir.”

bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde başlattığı askeri operasyonun yerinde olduğunu, Menbiç bölgesinin kontrolünün sağlanması gerektiğini belirterek, partisinin bu süreçte hükümetin arkasında sağlam şekilde duracağını açıkladı.

Bahçeli MHP Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında, “Türkiye’nin milli güvenliğini korumak, sınır ötesi terörist yapılanmayı engellemek için mezkur askeri müdahale yerindedir, haklıdır, isabetlidir… Suriye’nin kuzeyinde terör koridoru oluşumuna sıcak bakmamız aklın inkarıdır. Bu nedenle Menbiç’in kontrolü sağlanmalıdır” dedi.

MHP’nin, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) başarılı olması için her türlü katkıyı eksiksiz yerine getireceğini vurgulayan Bahçeli, “Terörizmle mücadele edildiği sürece, darbecilere, fitnecilere, devlet içine yuvalanmış hainlere haddi bildirildiği müddetçe partimiz devletinin ve hükümetin yanında sapasağlam duracaktır” diye konuştu.

Bahçeli, “FETÖ ile mücadele edenler siyasi alanı gözden geçirmelidir. MHP’yle de ilişkili birisi bulunursa, ilişiğini hemen keseriz” ifadesini kullandı.

Geçtiğimiz ayki darbe girişiminin arkasında ABD’de yaşayan Fethullah Gülen ve cemaatinin bulunduğuna dair ellerinde çok sayıda kanıt olduğunu açıklayan hükümet, Gülen’le bağlantısı olduğu iddiasıyla çok sayıda kamu görevlisini görevden alma operasyonu başlatmıştı.

Kamuoyunda bir kesim tarafından muhalefetin de içinde yer aldığı bir ‘milli mutabakat hükümeti” kurulması yönündeki görüşler için de Bahçeli, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Şu anda 316 milletvekili desteği arkasında olan bir hükümet var. Bunun üzerinde hangi mutabakatı kuracaksınız? PKK’nın uzantılarıyla, FETÖ’nün kalıntılarıyla milli mutabakat kurulur mu?

Etiketler: » » » »
Share
343 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2