logo

10 Mayıs 2016

Bahçeli: “Üzerimize düşeni yapmaya hazırız”

bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasında; “Destekse istenen şartsızdır, katkıysa aracısızdır. Yeter ki terör illetinden kurtulalım, terörizm kuşatmasını birlikte yaralım” ifadelerini kullanarak Hükümete tam desteğini yineledi.

Bahçeli’nin Grup Konuşmasından bazı önemli bölümler satırbaşlarıyla şöyle:

-“Terörizmi yok etmek amacıyla, MHP, her uzlaşma teklifine, her ahlaklı çağrı ve davete gönüllüdür. Bizim hukuki boyuttan maksadımız bunlardır.”

-” Türkiye’nin kör bir şiddetin, köhne bir zihniyetin yörüngesindedir. Siyaset tıkanırken, hainler palazlanmaktadır. Türkiye kanarken, millet yanarken, devlet yana yatarken terörizm kangreni hızla yayılmaktadır.”

-” Terörle mücadele amansız şekilde sürmektedir. Bir o şekilde şehitlerimiz bizleri acıya boğmaktadır. Devlet yana yatarken, terörizm kangreni hızla yayılmaktadır. Biz her seferinde şehit haberi almaktan bunaldık. Gün geçmiyor ki acı bir haberle kahrolmayalım . Şehadetler son bulsun istiyoruz, artıyor. Türk milleti adeta ölümle imtihan ediliyor, can pazarında kıvranıyor.”

-” Allah’ın izniyle kanlı örgüt döktüğü kanda boğulacaktır. Terör destekçileri, iblis taşeronları açtıkları nifak çukurlarına bir daha çıkmamak üzere gömülecektir. Türkiye Cumhuriyeti bunu başaracak güç, azim ve inançtadır.”

-” Yok öyle karamsarlığa tamah emek, kötümserliğe geçit vermek. MHP devletin bekasına, milletin asli ve ebedi çıkarlarına baş koymuştur. Destekse istenen şartsızdır, katkıysa istenen aracısızdır. Yeter ki terörizm kuşatmasını hep birlikte yaralım, feleğin çemberini kıralım. Bir vatan, bir millet kaybetmeden derlenip toparlanalım. Alçaklığın üstüne hep birlikte gidelim.”

-” Türk milleti imtihan ediliyor, adeta içine düşürüldüğü can pazarında kıvranıyor. Ancak terörizm ne kadar zalim, ne kadar ahlaksız, ne kadar kansız ise bu aziz millet o kadar güçlü, o kadar sabırlı, o denli soyludur. ”

-” Allah’ın izniyle kanlı örgüt döktüğü kanda boğulacaktır. Teröristler aziz vatandan söküp atılacak, alayı yerle yeksan olacaktır. Terör destekçileri, terörizm kuryeleri, iblis taşeronları açtıkları nifak çukurlarına bir daha çıkmamak üzere boğulacaktır. Türkiye Cumhuriyeti bunu başaracak, güç ve azim ve inançtadır. Millet, devletiyle bir ve bütündür. Yürekler aynı hedefe kilitlenmiştir. Heyecan ve hedef aynı geleceğe sabitlenmiştir.”

 

-” MHP diğer şartları saklı kalmak şartıyla terörle mücadelenin sürdürülmesinden yanadır. MHP Türkiye’nin tarafındadır. AK Parti’nin olağanüstü kurultayından sonra terörle mücadele zaafa uğrarsa TBMM’de her türlü desteği vermekten çekinmeyiz. Üzerimize ne düşüyorsa sabırla yapmaya hazırız.”

-” Terörün kökü kazınana, kanlı silah teslim alana kadar üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Yasal ve anayasal çalışmalar kendi mecrasında akacaktır. MHP, devletin ve hükümetin fiilen destekçisi olmuştur. Biz boşa atıp dolu tutma peşinde, yangından parsa tutma peşinde değiliz. Milli muhafet yeri geldiğinde ülkesi için ateşe atılır.”

Share
291 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2