logo

03 Ekim 2015

Bağcılarlılar kültür ve sanat etkinliklerine doyacak

Bağcılarlılar, bu  yıl da içeriği dopdolu kültür ve sanat etkinliklerine doyacak. Bağcılar Belediyesi 2015-2016 Kültür Sanat Etkinlikleri’ne düzenlenen programla ‘merhaba’ dedi.

1.

Kültür Sanat Etkinlikleri’nde çocuklara yönelik palyaço, kukla show, Nasrettin Hoca, Keloğlan, Karagöz-Hacivat, tiyatro, Jonglör gösterileri ile sinema etkinlikleri yer alacak. Yine yetişkinlere yönelik ünlü isimlerin katılacağı söyleşi, seminer, konferans anma programlarının yanı sıra gezi etkinlikleri de düzenlenecek.

2

Bağcılar Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri Halk Sarayı’nda düzenlenen programla başladı. Programda konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, her yaştan ilçe sakinine yönelik projeleri hizmete sunduklarını belirtti. Kültür ve sanatın bir ülkenin hayat damarları ve kimliği olduğunun altını çizen Çağırıcı, “Hemşehrilerimizin daha çok kitap okumasını istiyoruz. Kitap okuma alışkanlığımızı geliştirmeliyiz. Bu kapsamda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle örnek projeler gerçekleştiriyoruz. Benim İçin Benimle Oku Anne, projesi kapsamında 9 ay boyunca 72.000 kitap okuyan 4.000 annemiz, çocuklarıyla beraber  kitap okuyarak bir rekora imza attılar.” dedi.  Sınıfların kapasitesinin 30’ar kişi olmasını hedeflediklerini de belirten Çağırıcı, 15 okulu daha tamamlayarak hizmete sunacaklarını söyledi. Gençleri geleceğe hazırladıklarını anlatan Çağırıcı, 16 Bilgi Evi’nde 40 bine yakın çocuğun değişik kurslarda eğitim aldığını Gençlik Merkezi, Engeliller Sarayı, Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi ile Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi’nde de önemli hizmetler sunduklarını ifade etti. İlçedeki 22 mahalleyi Bilgi Evlerine kavuşturacaklarını da kaydeden Çağırıcı, öğrencilerin hizmete sundukları 6 yüzme havuzundan ücretsiz yararlandığını da sözlerine ekledi.

 

“ASLAN PAYI BAŞKAN ÇAĞIRICI’YA AİT”

 

İlçede 200 bine yakın öğrencinin eğitim gördüğünü belirterek konuşmasına başlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz ise bu rakamın ülkemizdeki bazı illerin nüfusundan da fazla olduğunu kaydetti. Yılmaz, şöyle konuştu:

“Okullarımız başarıdan başarıya yürüyor. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz çok şanslılar. Bu başarıdaki aslan payı Bağcılar Belediye Başkanımız Sayın Lokman Çağırıcı’ya ait. Çünkü eğitime yönelik önemli projeleri hizmete sunan her zaman yanımızda olan bir Belediye Başkanımız var.”

İlçe Müftüsü Hasan Hüsnü Sula da “İlçemize hizmet veren kurum ve kuruluşlar olarak uyumlu ve aile hükmünde hareket ediyoruz.” dedi.

 

“NEY VE BAĞLAMA GRUBU ALKIŞ TOPLADI”

 

Programın ilerleyen saatlerinde sahne alan Bağcılar Belediyesi Gençlik Merkezi bağlama ve ney grubu seslendirdikleri parçalar ve çaldıkları eserlerle bolca alkış topladı.

Share
384 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2