logo

08 Mart 2016

Bağcılar’lı kadınlara 10 Bin sümbül dağıtıldı

2Bağcılar’da Kadınlar Günü sümbül kokusuyla kutlandı

Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nin hizmete sunulduğu Bağcılar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde anlamlı programlara ev sahipliği yaptı. 10 bin adet sümbülün dağıtıldığı programlar kapsamında yine kadınların çalışmalarından oluşan resim sergisinin açılışı yapıldı. Düzenlenen panelde ise yaşamları boyunca örnek davranışlar sergileyen kahraman kadınların yaşamları anlatıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm yurtta olduğu gibi Bağcılar’da da zengin içerikli ve anlamlı programlarla kutlandı. Bağcılar ve Güneşli meydanlarında düzenlenen program sırasında kadınlara 10 bin adet sümbül dağıtıldı.

Bağcılar Meydanı’nda düzenlenen program sırasında bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Erdal Çakır, Dünya Kadınlar Günü’nün 1910 yılından bu yana kutlandığını belirterek, “Kadınlar eşleriyle yaşamlarını paylaşıyor. Çünkü hayat hep iki kişiliktir.” dedi.

“ANNELER ÇOCUKLARIN İLK ÖĞRETMENİDİR”

Annelerin çocukların ilk öğretmeni olduğunu belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise kadınların bir gün değil her gün hatırlanması gerektiğinin altını çizdi. Hükümetin kadınlara yönelik önemli projeleri hizmete sunduğunu da kaydeden Çağırıcı, şöyle konuştu:

“Aileler toplumun temel yapı taşlarıdır. Bu yüzden aileler nadide bir eser olarak korunmalıdır. Sağlam ailelerin ayakta kalması yine anneler sayesinde olmaktadır. Ülkemizin geleceğini teslim edeceğimiz öz güven dolu nesiller sağlıklı ve güçlü ailelerde yetişiyor.”

Annelerin çocukların ilk öğretmeni olduğunun da altını çizen Çağırıcı, “Çocuklar hayata gözlerini açtıklarında yanlarında annelerini buluyorlar. Onlara yaşama sımsıkı sarılmayı anne sevgisi aşılıyor. Anne sevgisiyle yetişen çocuklar yaşamları boyunca güçlü ve dirayetli olmaktadırlar. Cennet anaların ayağı altındadır.” şeklinde konuştu. AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk ise Anneler Günü’nün toplumda bir duyarlılık ve hassasiyet oluşturduğunu ifade etti. Konuşmaların ardından Çakır, Çağırıcı ve Öztürk Bağcılarlı kadınlara sümbül dağıtarak, onları tebrik ettiler. Kutlama sırasında kadınlar sevinçlerini gülümseyerek ifade ettiler.

 

“ANNELERİN MAHARETLİ ELLERİNDEN ÇIKAN RESİMLER SERGİLENDİ”

Bağcılar’daki Kadınlar Günü Etkinlikleri anlamlı bir resim sergisiyle devam etti. Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi kursiyerlerinin yaptığı ve günün anlamını anlatan resimlerden oluşan Öncü Kadınlar Resim Sergisi’nin açılışı yine protokol tarafından yapıldı. Ayrıca kutlama programları kapsamında düzenlenen Tarihe Yön Veren Kadınlar Paneli’nde iz bırakan kadınların hayatından örnekler anlatıldı.

Share
250 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2