logo

27 Şubat 2016

“Bağcılarlı engelli kursiyerler Uçurtma Müzesi’ni ziyaret etti”

3.Bağcılarlı engelli kursiyerler, ziyaret ettikleri Üsküdar Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi’nde unutamayacakları bir gün yaşadı. Müzenin kurucusu Mehmet Naci Aköz, atölyede hoşça vakit geçiren kursiyerlere nasıl uçurtma yapılacağını anlattı.

Bağcılar Belediyesi tarafından hizmete sunulan Engelliler Sarayı’nda meslek öğrenen ve iş sahibi olan kursiyerler, sosyal ve kültürel gezi programlarına katılıyor. Kursiyerler, bu kapsamda Üsküdar Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi’ni ziyaret etti.

Rehber öğretmenler eşliğinde gerçekleşen ziyaret sırasında Mehmet Naci Aköz, kursiyerlere 22 ülkeden 2 binin üzerinde ürünün sergilendiği müze ile ilgili bilgi verdi. Öğrenciler ayrıca sergilenen uçurtma katalogları, süreli yayınlar, fotoğraflar, uçurtma malzemelerinden örnekleri yakından incelediler. Atölye çalışmalarına da katılan kursiyerlere Müzeli Eğitim Projesi anlatıldı. Kursiyerler, atölye çalışmasında kendi uçurtmalarını yaparken, hoşça vakit geçirdiler. Uçurtma eğitmenleri kursiyerlere uçurtmanın nasıl yapıldığını uygulamalı olarak anlattı.

 

Share
233 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2