logo

14 Mayıs 2016

“Bağcılarlı engelli gençlerin askerlik sevinci”

9Engelliler Haftası nedeniyle askere gidecek engelli gençler için kına gecesi düzenlendi. Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda düzenlenen kına gecesinde engelli asker ve aileleri duygu dolu anlar yaşadı.

Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı kursiyerleri, Engelliler Haftası’nda sembolik olarak askerlik vazifesini yerine getirmek üzere uğurlandı. Engelli Kursiyerler Hasdal Askeri Kışlası’nda diğer engelli arkadaşlarıyla birlikte bir gün boyunca sembolik askerlik vazifelerini yerine getirecekler.

“KINA GECESİNDE EĞLENDİLER”

Askere uğurlama töreni öncesinde Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda Kına Gecesi düzenlendi. Programda bolca eğlenen asker adayı engelli gençlerin eline kına yakıldı. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, yaptığı konuşmada ülkemizde asker ocağı için ‘peygamber ocağı’ ifadesinin kullanıldığını belirtti. Bu ocağın neferleri olan her askerin de Mehmetçik olduğunu kaydeden Çağırıcı, “Bizde 3 nedenle kına yakarlar. Birincisi; gelinlik kıza, ikincisi kurbanlık koça üçüncüsü de askere giden yiğitlerimize. Gerek ailelerinin gerekse engelli kardeşlerimiz için bir günlük sembolik askerliğin ne kadar önemli olduğunu ve ne kadar mutlu olduklarına geçmiş yıllardaki törenlerden şahidiz.” diye konuştu.  Belediye olarak engellilere yönelik yaptıkları çalışmalara da kısaca değinen Çağırıcı, “Sembolik de olsa bugün vatani görevinizi yapacaksınız. Hayırlı teskereler diliyorum. Her zaman sizlerin yanındayız” dedi.

Share
266 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2