logo

29 Aralık 2015

Bağcılar’da uzak doğu sporlarına ilgi artıyor

Bağcılar’da Wushu Kung-Fu sporuna yoğun ilgi

7Bağcılar’da bir yıl önce kurulan Wushu Kung-Fu takımı kısa sürede önemli başarılara imza atmaya başladı. 7 ve 18 yaş arasında sporculardan oluşan 100 kişilik sporcu grubu, müsabakalara Bağcılar Olimpik Kapalı Spor Salonu’nda hazırlanıyor.

Genç sporcular, 18-25 Aralık 2015 tarihinde Antalya’da düzenlenen turnuvadan takım halinde birinci olma başarısı gösterdi. Milli Takım’a seçilen iki başarılı sporcu da ülkemizi uluslararası turnuvalarda temsil edecek.

Bağcılar’da Uzakdoğu sporlarına ilgi her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz yıl kurulan Bağcılar Belediyesi Wushu Kung-Fu takımı disiplinli çalışmasının karşılığını madalyalar kazanarak alıyor.

İlçedeki 7 ve 18 yaş arası sporculardan oluşan takım, Milli Takım Antrenörü Süleyman Ay eşliğinde müsabakalara en iyi şekilde hazırlanıyor. Haftanın üç günü yapılan antrenmanlarda Wushu Kung-Fu tekniğini öğrenen 100 genç sporcu, fiziksel olarak da gelişerek geleceğe emin adımlarla yürüyor.

“TAKIM HALİNDE BİRİNCİ OLDULAR”

Bağcılarlı sporcular, 18- 25 Aralık 2015 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda takım halinde birincilik kürsüsüne çıkmayı başardılar. Bağcılar Belediyesi Wushu Kung-Fu takımı ter döktüğü müsabakalardan toplam sekiz madalya ile ayrılmayı başardı. Şampiyonada Kenan Cengiz Türkiye 1’incisi, Şevket Gül, Rabia Andıç ve Muhammet Emir Böke Türkiye 2’incisi oldu. Yine Servet Kamacı, Ahmet Ulutaş, Ömer Faruk Şimşek, Ekrem Demir ise Türkiye 3’üncülüğünü kazandı.

“BAĞCILARLI 2 SPORCU MİLLİ TAKIMA SEÇİLDİ”

Milli Takım’a seçilen Şevket Gül 35 kiloda ve Kenan Cengiz de 28 kiloda ülkemizi uluslararası müsabakalarda temsil etme hakkını kazandı.

“GENÇ SPORCULARIMIZI KUTLUYORUM”

Bağcılar’da sporun gelişmesi ve ülkemize yeni milli sporcuların kazandırılması için çalıştıklarını yeni tesisleri hizmete sunduklarını ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bağcılar Belediyesi sporcularının değişik branşlarda önemli başarılara imza attıklarını ifade etti. Çağırıcı, “Sporcularımız katıldıkları müsabakalarda bizi gururlandırıyorlar. Yine Wushu Kung-Fu takımımız da katıldıkları müsabakalarda madalyalar elde etti. İlçemiz artık spor ve sporcularıyla da anılıyor. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizi spor alanında da en iyi şekilde yetiştirmeye çalışıyoruz. Onlara her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Antalya’da katıldıkları müsabakada takım halinde birinci olan sporcularımızı kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum.” diye konuştu.

Share
230 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2