logo

22 Temmuz 2016

Bağcılar’da Üniversite Tercih Günleri heyecanı

3Bağcılar’da Lisans Yerleştirme Sınavına giren öğrencilerin doğru tercih yapabilmeleri amacıyla Tercih Belirleme Günleri hizmete sunuldu. Öğrenciler, üniversiteyi temsilen stantlarda bulunan yetkililerinden rehberlik hizmeti alarak tercihte bulunacak.
Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) giren öğrenciler şimdi de tercih heyecanı yaşamaya başladı. Büyük bir heyecan yaşayan öğrenciler, Bağcılar Belediyesi Kadın Aile ve Kültür Sanat Merkezi bahçesinde düzenlenen Tercih Belirleme Günleri’nde stantlarını ziyaret etmeye başladı.
Bağcılar Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hizmete sunulan Tercih Belirleme Günleri’nde öğrenciler, LYS sınavında aldıkları puanlara göre tercih etmek istedikleri üniversiteleri daha iyi tanıma fırsatı buldu. Stantlarda, öğrencilere ülkemizdeki 14 üniversiteyi temsilen bulunacak rehber öğretmenler ile ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 18 Rehberlik Araştırma Merkezleri (RAM) yetkilisi yardımcı oluyor.
“TERCİH ROBOTU DA HİZMET VERİYOR”
Rehberlik hizmeti kapsamında ayrıca stantlarda Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan Tercih Robotu sisteminden de yararlanılıyor. LYS puanı, tercih edilmek istenen bölüm ve meslekler bir araya getirilerek en sağlıklı tercihte bulunmalarına katkı sunuluyor. 12.sınıftan mezun olan 7 bin öğrenci ile geçmiş dönemde mezun olan ve henüz bir üniversiteye yerleştirilmemiş olanlar üniversite tercih hizmetinden yararlanıyor. Tercih Belirleme Stantları 02 Ağustos tarihine kadar hizmet verecek.
“DOĞRU TERCİH ÜNİVERSİTE BAŞARISINI OLUMLU ETKİLİYOR”
Lise son sınıftaki öğrencilerin sınav sonuçlarına göre isabetli tercih yapabilmesi amacıyla “Üniversitemi Seçiyorum Projesi’ni başlattıklarını hatırlatan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrencilerin üniversitelerini en iyi şekilde seçebilmeleri amacıyla Tercih Belirleme Stantları kurduklarını ifade etti. Çağırıcı “Doğru tercih üniversite başarısını olumlu etkiliyor. Öğrencilerimiz geleceklerini yakından ilgilendiren üniversite eğitimi için tercih yapacaklar. Onların puanlarına uyan istedikleri bölümde eğitim görebilmelerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. İnşallah rehberlik hizmetimizden alacakları bilgilerle en doğru tercihi yapacaklar.“ şeklinde konuştu.

Share
396 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2