logo

19 Haziran 2016

Bağcılar’da Umut Murare rüzgarı

3Tasavvuf Musikisi’nin tanınan isimlerinden Umut Murare, Bağcılar’da verdiği konserinde ilçe sakinlerine duygu dolu saatler yaşattı.

Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan Etkinliği Programı’na konuk olan Tasavvuf Musikisi Sanatçısı Umut Murare birbirinden güzel eserlerini seslendirdi. Murare, orkestrası eşliğinde eserlerini okurken, izleyenler de eşlik etti.

Radyo Seymen’den Melih’in sunduğu programda seslendirdiği eserlerinde Peygamber Efendimiz’i (s.a.v) anlatan Umut Murare, insanların manevi dünyasına hitap eden hatıraları da paylaştı. Peygamber Efendimizi (s.a.v) rüyasında görmek isteyen bir müminin yaşamından örnekler de sunan Murare, “Bizlere Peygamber Efendimiz’i görmek nasip olmadı. İnşallah rüyamızda görmeyi Allah (c.c.) bizlere nasip eder.” diye konuştu.  

“YALANCI DÜNYA” DEDİ

Murare, programın açılışında “Biz Bu Yola Baş Koymuşuz” adlı eserini okudu. Sanatçı, ardından sırasıyla, “Yan Gönül”, “Aşkın Gözü Kördür”, “Yalancı Dünya” ve “Selamunaleyküm” adlı eserlerinin de yer aldığı birçok eserini seslendirdi.

Share
248 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2