logo

17 Temmuz 2016

“Bağcılar darbeci hainleri kınadı “

Mitingde demokrasi bayramını yaşandı

Bağcılar ailesi “16 Temmuz Demokrasi Mitingi’nde” darbe yapmak için milletine, askerine ve polisine mermi sıkan darbecileri kınadı. Bağcılar Meydanı’nı dolduran binlerce ilçe sakini ellerinde Türk bayraklarını dalgalandırarak, ‘birlik ve beraberlik’ mesajı verdi.2

Bağcılar Meydanı tarihi bir güne tanıklık etti. Ülkemizi kaosa ve karanlığa sürüklemek isteyen darbeciler lanetlendi. Bağcılarlılar, 16 Temmuz Demokrasi Mitingi’nde kendi askerine, polisine ve halkına kurşun sıkan, TBMM’ye bile bomba yağdıran darbe yapmak isteyen hainlere büyük tepki gösterdi.

Miting sırasında bir konuşma yapan Bağcılar Kaymakamı Erdal Çakır, ülkemizin demokrasi yolunda büyük mesafeler kat ettiği bir dönemde darbe yapmak isteyenleri kınadı. Halkın demokrasiye sahip çıktığının altını çizen Çakır, “Milletimiz topyekün bu darbecilere karşı durarak sınavdan başarıyla çıkmıştır. “ dedi.  Türk demokrasisi için kara bir leke olan 15 Temmuz Cuma gecesini Demokrasi Bayramına çevirdiklerini ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da “Tankların önünde göğsünü siper eden tüm vatandaşlarımızı tebrik ediyorum. Bu uğurda şehit olan kardeşlerimize ve güvenlik mensubu kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor,  yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” diye konuştu.

“MİLLET DARBELERDEN ÇOK ÇEKTİ”

Milletin darbelerden çok çektiğini de vurgulayan Çağırıcı, milletin ordusunun kıyafeti ile, milletin parasıyla alınan uçak, helikopter ve tanklar ile, milletin parasıyla alınan silahlarla millete ateş edildiğini hatırlattı. Çağırıcı, “Askerimizi, polisimizi, sivil vatandaşlarımızı şehit ettiler.” dedi. Paralel Devlet Yapılanması adıyla da bilinen örgüt mensuplarının gözlerini ne kadar karartabileceklerinin görüldüğüne vurgu yapan Çağırıcı, sözlerini şöyle tamamladı:
“Ama aynı zamanda Milletimizin de iradesini koruma konusunda ne kadar kararlı olduğunu ve tankları, topları, helikopterleri ve uçakları olsa dahi kimseye iradesini teslim etmeme konusuna kararlı olduğunu da gördük. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımızın Binali Yıldırım’ın çağrısı üzerine çıktığımız sokaklar ve meydanlarda, darbe girişiminde bulunanları millet olarak yenmeyi başardık. İrademizi ayaklar altına alarak bizleri kendilerine kul köle etmeyi hedefleyen birilerine, canımız pahasına derslerini vermeyi başardık.” AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk de Bağcılar’ın her zaman olduğu bu zor gününde de devletinin ve hükümetinin yanında olduğunu belirtti. Öztürk, “Bağcılar ailesi olarak hep birlikte ülkemizi karanlığa mahkum etmek isteyen darbecilere karşı dimdik ayakta durduk. Bağcılarlılar yine meydanları doldurarak tepkisini gür sesiyle ortaya koymuştur. Hepsinden Allah razı olsun.” şeklinde konuştu.

“BİNLERCE BAĞCILARLI OKUNAN DUAYA ‘AMİN’ DEDİ”

 

Share
436 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2