logo

18 Haziran 2015

Bağcılar Belediyesi Engelliler Atletizm Takımı’nın milli sporcuları İtalya’da düzenlenen Uluslararası Atletizm Yarışması’ndan da madalyalarla döndüler. Başarılı sporcular böylece Dünya Şampiyonası’na katılma başarısını elde ettiler. *************** İtalya’nın Gresetto kentinde 12-15 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Uluslar arası Atletizm Yarışması’na katılan milli sporcular Hamza Doğan, Hamide Kurt ve Zübeyde Süpürgeci, ülkemize madalyalarla döndüler. Sporcular, bu başarılarıyla Katar’da düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazandılar. Çekişmeli geçe müsabakada başarılı bir performans sergileyen milli sporcu Hamza Doğan gülle atmada Türkiye rekoru kırdı. Cirit atmada da birincilik kürsüsüne çıkan Doğan, büyük bir başarıya imza attı. 100 metrede yarışan Hamide Kurt ile 400 metrede yarışan Zübeyde Süpürgeci de yine ipi birincilikle göğüslediler. “SPORCULARIMIZ ENGEL TANIMIYORLAR” Engelli milli sporcuları başarılarından dolayı kutlayan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, engelli sporcuların daha önce de Avrupa şampiyonluğu elde ettiklerini ve İstanbul Maratonu’nda da birincilik kürsüsüne çıkmayı başardıklarını hatırlattı. Sporcuların yeni bir başarıya daha ulaşarak Bağcılar’a gurur yaşattıklarını ifade eden Çağırıcı, “Sporcularımızı bu büyük başarılarından dolayı kutluyorum. İnşallah Ekim ayında Katar’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’ndan da madalyalarla döneceklerine inanıyorum.” dedi.

lşlöööööööööööBeylikdüzü Belediyesi,  ilçenin kimliğini ifade edecek Yaşam Vadisi projesinin geliştirilmesine yönelik “Yaşam Vadisi, Köprü ve Bağlantıları” adlı bir yarışma düzenliyor. , 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 23.maddesine göre Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışma Yönetmeliği uyarınca gerçekleşecek yarışmanın sonunda Yaşam Vadisi’nin iki yakasını birleştirecek bağlantıların ve bu bağlantıların çevreyle ilişkilerinin tasarlanması sağlanmış olacak.

Beylikdüzü Belediyesi tarafından serbest, ulusal, tek kademeli, ortakçıl proje yarışması olarak başlatılacak “Yaşam Vadisi, Köprü ve Bağlantıları” yarışmasının son teslim tarihi 15 Eylül 2015 olarak belirlendi. Yarışmaya katılacak Mimar, Peyzaj Mimarı, Şehir Plancısı, İnşaat Mühendisi bireyler uzmanlık ve yeteneklerini konuşturarak, Beylikdüzü’ne büyük bir değer katacak projeyi ilçeye kazandırmış olacak, kalıcı bir eser bırakacak. Yarışma aynı zamanda Beylikdüzü’ne bir simge de sağlamış olacak. Ulaşım planlaması açısından kilit nokta olacak projede iki mahalle birbirine bağlanarak, Yaşam Vadisi’ne bakan her vatandaşın gurur duyacağı bir iş çıkacak.

Yaşam Vadisi’nin Doğal Potansiyeli İlçeye Kazandırılacak

Yaşam Vadisi bir yandan sahip olduğu özgün topoğrafyası ve doğal değerleriyle önemli bir kamusal açık alan olarak öne çıkarken yakın çevresindeki yerleşim alanları için de kent ölçeğinde ciddi bir yeşil alan potansiyeli sunuyor. Vadinin barındırdığı doğal potansiyelin kent yaşamına kazandırılmasına yönelik planlama ve tasarım çalışmalarını destekleyecek bu yarışma,  yakın gelecekte vadinin sosyo-kültürel ve rekreatif donatıları ve gelişmiş altyapısı ile büyük ölçekli kentsel bir açık ve yeşil alan olarak kente hizmet sunmaya da vesile.

Kalıcı Çözümler Bulunacak

Yarışma konusu alan, Beylikdüzü Yaşam Vadisinin kuzey kesiminde, batıda Adnan Kahveci Mahallesi, doğuda ise Büyükşehir ve Barış Mahalleleri arasında kalan, kuzeyde Anadolu Caddesi – Atatürk Bulvarı kavşağından başlayarak, güneydeki “köprü” noktasını da içine alacak şekilde sınırlanan bölgeyi kapsıyor. Yarışmanın temel amacı ise Beylikdüzü İlçe Merkezinin, vadi nedeniyle bölünen iki yakası arasındaki sürekliliği sağlayacak çözümlerin elde edilmesi.  Tasarlanması beklenen yaya ve taşıt köprüleri, kentsel bağlam içerisindeki önemi ve geliştirilecek olan bütüncül yaklaşımlar yarışmanın öncelikli ve ağırlıklı konusu olarak öne çıkıyor.

 

Share
345 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2