logo

13 Ağustos 2015

BAĞCILAR AĞACI VE ÇİÇEĞİYLE GÜZEL

Nostalji Bahçeleri ile ayrı bir görünüme kavuşan Bağcılar’da yaz aylarının süsü olan ağaç ve çiçeklerin bakımı ve sulama işlemi düzenli olarak yapılıyor.

1.

Bağcılar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, başta Nostalji Bahçeleri olmak üzere ilçedeki tüm park, bahçe, kavşak ve refüjlerdeki ağaç ve çiçeklerin bakımını düzenli olarak yapıyor.

Sıcak yaz aylarında Bağcılar’daki değişik türdeki ağaçların ve çiçeklerin bakımı ile temizliği yapılırken, sulama işlemleri düzenli olarak gerçekleştiriliyor. Ekipler, özellikle bu yıl yaz aylarının aşırı sıcak geçmesi sebebiyle ağaç ve çiçeklerin olumsuz etkilenmemesi için çeşitli tedbirler alıyor. Manolya, Çınar, Dişbudak, Çam, Çınar, Meşe, At Kestanesi, Akasya, Ligustrum gibi değişik türde binlerce ağaca ev sahipliği yapan Bağcılar’da, kuruyan ağaçların yerine yenileri dikiliyor. Yine park ve bahçelerde çiçek dikme faaliyetlerini de sürdüren ekipler, ağaçların daha sağlıklı kalması için budama çalışmalarını da ihmal etmiyor. Göze hoş gelen peyzaja sahip park ve bahçelerdeki çimler biçilirken, sulaması yapılıyor, ayrık otları temizleniyor. Bağcılar Belediyesi ayrıca çiçek ve ağaç sevgisinin gelişmesi amacıyla ilçe sakinlerine destek vermeye devam ediyor.

“ÇİÇEK KOKUSUNUN YAYILDIĞI BAĞCILAR’I HEDEFLİYORUZ”

Modern yaşam alanlarının kurulmasıyla birlikte yeşile hâkim park ve bahçelerin de inşa edildiğini belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, çevreyi temiz tutmanın ve yeşili korumanın önemine dikkat çekti. Gelişmiş toplumlarda ağaçları ve çiçekleri korumanın vazife olarak görüldüğünü anlatan Çağırıcı, bu bilincin gelişmesi için birçok projeyi hizmete sunduklarını ifade etti. Park ve bahçeleriyle ilçenin değişik bir görünüme kavuştuğunu belirten Çağırıcı, “Ekiplerimiz, hemşehrilerimizin de yardımıyla çevre düzenlemesi yapıyor. Kuru dal ve form budaması yapılıyor. Böylece ağaçların ömrünün uzatılmasına katkı sağlıyoruz. Çiçeklerimizin bakımını düzenli olarak yapıyoruz. Çiçek kokusunun yayıldığı yemyeşil bir Bağcılar oluşturmak için gayret gösteriyoruz. Hemşehrilerimizle birlikte yeşil Bağcılar’ı birlikte oluşturuyoruz ve koruyoruz. “ diye konuştu.

 

Share
383 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2