logo

20 Kasım 2015

Aynur doktorun cenaze töreni düzenlendi

Ş.SAMSUN’da dün sekreterinin eski eşinin bıçaklı saldırısında yaşamını yitiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı 49 yaşındaki Op.Dr. Aynur Dağdemir için bugün çalıştığı hastanenin önünde tören düzenlendi.  Dağdemir’in annesi, “Kızım ben seni çiçek satarak büyütüp okuttum. Nereye gidiyorsun” diye ağıt yaktı. Talihsiz doktoru, tıp ve hukuk fakültelerinde okuyan kızları son yolculuğuna uğurladı.

Görev başında öldürülen Dr. Aynur Dağdemir için bugün çalıştığı hastanenin bahçesinde tören düzenlendi. Vali İbrahim Şahin, protokol üyeleri, sağlık personeli, mesai arkadaşları, meslektaşları, hastaları, hastane personeli ve vatandaşların da yer aldığı yaklaşık 1000 kişinin katıldığı törende gözyaşları sel olup aktı.

ACILI ANNE: BEN SENİ ÇİÇEK SATARAK OKUTTUM

20 yaşında ikiz kız çocuğu annesi olan Dr. Aynur Dağdemir’in Türk Bayrağı’na sarılı tabutunu görenler gözyaşlarını tutamadı. Eşi Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayhan Dağdemir, Tıp Fakültesi öğrencisi olan kızı Başak, Hukuk Fakültesi öğrencisi olan kızı Tuğçe, annesi Aysel Gölpınar cenaze töreninde güçlükle ayakta durabildi.
Tabuta sarılıp gözyaşı döken yakınları güçlükle sakinleştirilmeye çalışıldı. Anne Aysel Gölpınar, “Kızım ben seni çiçek satarak büyütüp okuttum. Nereye gidiyorsun” diye ağıt yaktı.

DOĞUMUNU YAPTIĞI ÇOCUKLAR DA KATILDI

Birçok kadın da doğumlarını yaptıran Dr. Aynur Dağdemir’in cenaze törenine çocuklarıyla gelip katıldı.
Hastanedeki cenaze töreninde konuşma yapan Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Fatih Özkan, üzüntülerini ifade etmeye kelimelerin yetmediğini belirterek şöyle dedi:
“Aslında bu duyguları acıyı ve öfkeyi bir arada yaşayalı henüz 6 ay bile olmadı. Bir ağabeyimizi değerli bir meslektaşımızı kaybetmenin acısı ve ateşi daha küllenmeden yüreğimize yeni bir kor düştü. İnsanı yaşatmak için çalışan din, dil, cinsiyet ve statü farkı gözetmeksizin bütün birikimlerini şifa vermek için harcayan bir meslektaşımız değerli arkadaşımız Dr. Aynur Dağdemir menfur bir hadise sonucu görevi başındayken hunharca şehit edildi. Acımız çok büyük, tarifsiz ve telafisiz. Ben benzer acıların yaşanmaması temennisi ile çok değerli arkadaşım ve meslektaşım Dr. Aynur Dağdemir’e Allah’tan rahmet diliyorum.”

BAKANDAN TELEFON

Hastane önünde alınan helalliğin ve yapılan duaların ardından Dr. Aynur Dağdemir’in cenazesi, cenaze töreni için Büyük Cami’ye götürüldü.
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da, Op. Dr. Aynur Dağdemir’in ailesini telefonla arayarak başsağlığı diledi. Dr. Aynur Dağdemir’in saldırı sonucu hayatını kaybetmesinden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getiren Bakan Akif Çağatay Kılıç, “Kadınlarımıza yönelik yapılan bu şiddeti asla tasvip etmek mümkün değildir. Kadınlara yönelik yapılan şiddeti kınıyorum. Olayda hayatını kaybeden hanım kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.
Bu arada hastanenin Pazartesi gününe kadar sağlık hizmeti vermeyeceği, sadece yatan hastaların tedavisinin süreceği dile getirildi.


Cenaze törenine Aynur doktorun doğumunu yaptığı bebekler ve anneleri de katıldı

Share
485 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2