logo

14 Aralık 2015

AYARINI BOZDUĞUN KANTAR BİRGÜN OLUR SENİDE TARTAR !..


facebook
Ahmet AL
alahmet53@hotmail.com

Değerli dostlar, aylardan beri seçim ve terörün getirdiği stresten kurtulduk, derken maalesef olaylar Rus krizi ile bizi tarihin eşiğine getirdi. Olaylara bir tarihsel süreç içerisinde baktığımızda İstanbul’un Fethiyle, Avrupa kapılarında kökleşmemizle beraber başımıza gelmeyen kalmadı. Gizli ve açık hesaplarla gün geldi, Şark meselesiyle gün geldi, Haçlı seferleriyle, Balkan faciasıyla, İstiklal Savaşı ile bu milleti Anadolu Coğrafyasından silmek istediler.

      Ama bu milletin asaletini damarındaki asil kanı, göğsündeki imanı unuttular. İşte o gün yapamadıklarını bugün yeniden başka sinsi planlarla vatanımıza ve milletimize kastediyorlar. Ülkemizi istikrarsızlaştırmak sosyal, kültürel ve ekonomik baskılarla hegemonyaları altına almak istiyorlar. Türkiye’nin bölgesinde yıldız bir İslam ülkesi olmasını istemiyorlar.

       Türkiye’de bir kardeş kavgası çıkartmak, dini ve etnik hassasiyetlerimizi tetikleyerek, teröre destek verip ülkemizi bölmek ve parçalamak istiyorlar. Ama bu defa da başaramayacaklar.

       Ülkeler yalanla, kinle, nefretle, iftiralarla idare edilmediğini aziz milletimiz derin basiret, ince ve hassas sezileriyle ülkelerin İRFANLA – KEMAL’LE – İZZET’LE nasıl idare edildiğini gösterecektir ve gösteriyor.

       Tarih boyunca “Yurtta sulh, Cihanda sulh “ prensibini kabul etmiş. Bu millet bırakın başkasının ülkesine ve milletine zulüm etmeyi tam tersi, dünya mazlumlarının ümidi olmuş. Gün nbso online casino reviews olmuş;  Balkanlar’da, Kırım’da, Doğu Türkistan’da, Azerbaycan’da, Afrika’da tüm mazlumların sığınacağı, sıcak bir yuvası olmuş. Halende olmakta; işte Irak’ın, Suriye’nin, Filistin’in yine yanında Kuran’ın hükmü olan “ paylaştırıcı bir toplum, paylaştırıcı bir devlet” hükmünü uygulayarak ne sınırlarına tel örgü, ne de masum sabileri kapı önüne koymuştur.

       Herkes haddini bilmeli dünya artık eski dünya değil, Türkiye’de eski hasta Türkiye değildir. Sayın, Putin’de efeliğini ancak, KGB’den aldığı terbiye ile ancak ülkesine yapabilir.

       Türk ulusu bu kadar badireleri yüzünün akıyla geçmiş ve bir günlüğüne bile olsa özgürlüğünü maddi menfaatlerine feda etmemiştir.

       Sayın, Putin unutmamalıdır ki; ayarını bozduğu kantar bir gün gelir kendini de tartar. İşte o zaman “ secaat  arz ederken sirkatini söyledim dersin “ iş işten geçer.

      Ne almadığın limon, ne de domates seni kurtarmaz, benden söylemesi….

 

Ahmet AL

Share
3243 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İSLAM TARİHİNDE SALTANAT

  20 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Yezidle beraber, İslâm tarihinde saltanat başladı. Saltanat, belirli ailelerin ve dolayısıyla kişilerin halkı yönetmeleridir. Bu yönetimlerde gerçekten çok âdil kişilerin iş başına geldikleri görüldü. Ömer bin Abdülaziz hazretleri, Harun Reşîd, Gazneli Sultan Mahmud Han, Salahaddin Eyyûbî, Beyâzid-i Veli hazretleri, Fatih Sultan Mehmed Han, Dördüncü Ahmed Han hazretleri, Sultan İkinci Abdülhamid Han hazretleri gibi idareciler geldiler. Tarihte zaman zaman, halkın idarecilerden hoşnut olmadığı da görüldü. Halkı kendilerine karşı ayak...
 • Urfalı Çanakkale Şehidi

  19 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Yaklaşık iki yüz elli bin Mehmetçik Çanakkale sırtlarında şehit düştü. Yaklaşık iki yüz elli bin Mehmetçik Çanakkale sırtlarında şehit düştü. Çanakkale sırtlarında şehit düşen şehitlerin kimlikleri, ırkları milliyetleri ve dilleri iyi araştırıldığı zaman; onları bir araya toplayan mefkûrenin ve ruhun karşısında saygıyla eğilmek lazım. Zira ben Çanakkale’yi gezdiğim zaman, mezar taşlarını okudum. Küçük iken hocamız, mezar taşları okumak iyi değildir, derdi. Ama Çanakkale şehitlerinin mezar taşlarını okumak bir istisna olmalıydı. ...
 • MUSUL TİYATROSU

  19 Ekim 2016 GENEL, KÖŞE YAZARLARI

  Aynı insanların, aynı cümlelerini dinlemekten bıksak da yine izliyoruz işte. Hepsi ittifak etmiş gibi Daeş’in yok edilmesinden söz ediyorlar. Hiç bir Amerikalı Daeş’i etkisiz hale getireceğiz, Daeş’i yok edeceğiz demiyor. En resmi ağızlar bile “Daeş’in Musul’dan çıkarılması” diyor. Yok etmek isteseydi, Daeş Suriye’den Irak’a konvoy halinde kamyonetlerle giderken konvoyu vururdu. Sinop üssü kapatıldığında “Rus pilotların traş olduğunu bile izliyorduk” diyen Amerikalı, şimdiki teknoloji ile kamyonet konvoyunu görmemiş olabilir mi? Yok et...
 • Batı, Türkiye ve Doğu (İslam) Denklemi…1

  18 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

    Merhabalar Sevgili okurlarım.   Son yıllarda batı dünyası olabildiğince zalim, olabildiğince insanlıktan uzaklaştı ve dahi Olabildiğince Türkiye düşmanı oldu. Şimdi bazılarınız içinizden hep öyleydi diyeceksiniz. Evet hep doğu (İslam) düşmanı ve hep Türkiye düşmanıydılar. Ama son 15 yılda inanılmaz dereceye çıktı bu düşmanlık ve insani umursamazlık. Demokrasinin beşiği denilen Batı ve ABD , Demokrasiyi sadece kendilerine ve dahi Müslüman olmayanlara layık görmeye başladılar. Bunun en güzel örneği de 15 Temmuz Darbe Giri...
UA-36507442-2