logo

reklam
14 Aralık 2015

AYARINI BOZDUĞUN KANTAR BİRGÜN OLUR SENİDE TARTAR !..


facebook
Ahmet AL
alahmet53@hotmail.com

Değerli dostlar, aylardan beri seçim ve terörün getirdiği stresten kurtulduk, derken maalesef olaylar Rus krizi ile bizi tarihin eşiğine getirdi. Olaylara bir tarihsel süreç içerisinde baktığımızda İstanbul’un Fethiyle, Avrupa kapılarında kökleşmemizle beraber başımıza gelmeyen kalmadı. Gizli ve açık hesaplarla gün geldi, Şark meselesiyle gün geldi, Haçlı seferleriyle, Balkan faciasıyla, İstiklal Savaşı ile bu milleti Anadolu Coğrafyasından silmek istediler.

      Ama bu milletin asaletini damarındaki asil kanı, göğsündeki imanı unuttular. İşte o gün yapamadıklarını bugün yeniden başka sinsi planlarla vatanımıza ve milletimize kastediyorlar. Ülkemizi istikrarsızlaştırmak sosyal, kültürel ve ekonomik baskılarla hegemonyaları altına almak istiyorlar. Türkiye’nin bölgesinde yıldız bir İslam ülkesi olmasını istemiyorlar.

       Türkiye’de bir kardeş kavgası çıkartmak, dini ve etnik hassasiyetlerimizi tetikleyerek, teröre destek verip ülkemizi bölmek ve parçalamak istiyorlar. Ama bu defa da başaramayacaklar.

       Ülkeler yalanla, kinle, nefretle, iftiralarla idare edilmediğini aziz milletimiz derin basiret, ince ve hassas sezileriyle ülkelerin İRFANLA – KEMAL’LE – İZZET’LE nasıl idare edildiğini gösterecektir ve gösteriyor.

       Tarih boyunca “Yurtta sulh, Cihanda sulh “ prensibini kabul etmiş. Bu millet bırakın başkasının ülkesine ve milletine zulüm etmeyi tam tersi, dünya mazlumlarının ümidi olmuş. Gün nbso online casino reviews olmuş;  Balkanlar’da, Kırım’da, Doğu Türkistan’da, Azerbaycan’da, Afrika’da tüm mazlumların sığınacağı, sıcak bir yuvası olmuş. Halende olmakta; işte Irak’ın, Suriye’nin, Filistin’in yine yanında Kuran’ın hükmü olan “ paylaştırıcı bir toplum, paylaştırıcı bir devlet” hükmünü uygulayarak ne sınırlarına tel örgü, ne de masum sabileri kapı önüne koymuştur.

       Herkes haddini bilmeli dünya artık eski dünya değil, Türkiye’de eski hasta Türkiye değildir. Sayın, Putin’de efeliğini ancak, KGB’den aldığı terbiye ile ancak ülkesine yapabilir.

       Türk ulusu bu kadar badireleri yüzünün akıyla geçmiş ve bir günlüğüne bile olsa özgürlüğünü maddi menfaatlerine feda etmemiştir.

       Sayın, Putin unutmamalıdır ki; ayarını bozduğu kantar bir gün gelir kendini de tartar. İşte o zaman “ secaat  arz ederken sirkatini söyledim dersin “ iş işten geçer.

      Ne almadığın limon, ne de domates seni kurtarmaz, benden söylemesi….

 

Ahmet AL

Share
4285 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • NEREDE DEVLET – BURADA DEVLET

  21 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Gururlanmamak mümkün mü? Pazartesi gecesi (16.01.2017) saat 23:40 Reina katliamı sanığını Türk polisi, tek kurşun atmadan kimsenin burnunu kanatmadan, 20 dakikalık bir operasyonla dünyanın en iyi yetiştirilmiş 4 dil bilen DEAŞ’lı terörist (adına kurban ola) Abdülkadir Maşharipov’u hücre evinde, hemde suç ortaklarıyla canlı olarak yakalamıştır. Olaya, bir katil yakalama diye bakarsak gerçekten basit bir vakadır. Ama burda bir katil değil, dünya’yı rahatsız eden ve binlerce insanı katleden, yurdundan, yuvasından eden, dünya’yı yeniden dizayn etm...
 • Allahım..! İşlerin Hepsi Güzel.

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Adamın biri bir gün bahçesinde otururken Hayvan dışkısından top yapan bir böceği görmüş, böcek pisliği ayakları ile yuvarlayarak giderken içinden şöyle geçirmiş: - Ey Allahım! Her şeyi çok güzel çok hoş yaratmışsın da, şu böceği sırf pislikle uğraşsın diye mi yarattın? Aradan bir kaç ay geçmiş adam umarsız bir hastalığa yakalanmış. Derdine kimseler çare bulamamış. En sonunda bilge bir doktor ''Bak demiş bazen bahçelerde gezen bir böcek olur ayakları ile pislik yuvarlar işte o yuvarladığı pisliklerden 40 gün boyunca aralıksız yiye...
 • “ VƏTƏNÇİN ÖLƏNƏ ÖLÜ DEYİLMƏZ! ”

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

        Yenicə ATA olmuşdu. Valideyn olmağın sevincini yaşayırdı. SƏNGƏRDƏKİ dostları ilə bölüşdü, çin olmuş arzusunun səadətini. Həyata ilk qədəmlərini atan oğlunu görmək, onu qucağına almaq, cənnət ətirli qoxusunu duymaq üçün günləri sayırdı. Qəlbi ümidlər, arzular, xəyallar ümmanına çevrilmişdi... Amma düşmən gülləsi aman vermədi, oğlunun şirin qığıltısını eşitməyə. Onun beşiyi başında səngərdən, hərbdən, qanlı döyüşlərdən, qolları üstündə gözlərini yuman şəhid igidlərdən bəhs edən hekayətlərini birər-birər nəql etməyə. Ömrü qə...
 • Azadlıq Şəhidləri

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Allah yolunda öldürülənlərə(şəhid olanlara)”ölü deməyin”.Əksinə,onlar (Allah dərgahında) diridirlər,lakin siz bunu dərk etmirsiniz. “Bəqərə” sürəsi 154                        Azərbaycan tarixinin qızıl səhvələrinə bir ölməzlik dastanı yazdılar. Məğrur baxışları soyuq daşlara həkk olundu. Sabahı düşünmədən Azadlıq toxumunu torpağa səpdilər. Nə tank,nə güllə,nədəki ölüm yollarında döndərə bilmədi.Ürəklərdə əbədi məskən saldılar.Elə bir məskənki,məzarları belə olmasa bir millətin bir ulusun qəlbində yaşayacaqlar. İllər,əsirlər bel...
UA-36507442-2