logo

03 Mart 2016

AY KONAĞI AFYON’DA EN GÜVENLİ YURT SEÇİLDİ

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin en güvenli Kız Öğrenci Yurduna Türkiye’nin dört bir yanından talep yağıyor.AY KONAĞI

Hem güvenli hem de eğitimi ile en başarılı okul olarak bilinen ve Afyonkarahisar’da bulunan Kocatepe Üniversitesi’ne Türkiye’nin her yerinden akın akın öğrenci geliyor. Gerek öğretim üyeleri Profesörlerin, gerekse Yardımcı Doçent Doktor Eğitimci hocaların ilgileri öğrencilerin başarılarına yansıyor. Bu sebeple Üniversite seçiminde öğrencilerin tercih noktası oldu.

Üniversite hocalarının bu başarıları bölgenin nüfus artışına sebep oldu. Halk memnun veliler rahat.

Özellikle tercih sebeplerinin artışıyla Hem devlet Yurtlarına hem de Özel Yurtlara talep gittikçe arttı. Kapasitenin üstünde gelen talep doğrultusunda Özel Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları da tam kapasite dolup taşımaya başladı. Bölge adeta ticaret merkezine dönüştü. Kafeteryalar, Yurtlar, AVM’ler çoğalmaya başlayınca Köy, tam bir şehir haline dönüştü. Üniversitenin hemen karşısında bulunan Köy’e giriş ve çıkışlar kontrol altına alındı. Tehlike arz etmeyen Köy’e yabancıların giriş ve çıkışları dikkat çekerken, Köy’ün ileri gelenleri emaneten teslim edilen çocukların bir nebze koruyuculuğunu yapıyor.

Mercekhaber Gazetesi bölgeyi mercek altına aldı.

En çok adından söz edilen AY KONAĞI Kız Öğrenci Yurdunu ziyaret eden Gazeteci Mehmet Derviş Canbekli, Ay KONAĞI işletme sahibi Özgür Aydın ile konuştu. İşletme sahibi Özgür Aydın Köyün en eskilerinden olduğunu anlatırken,” İzinsiz köye giriş yapanların kimlikleri elimizden geçer. Burada kimse yanlış yapamaz çocuklarımız güvence altındadır. Bir tehlike sezdiğimiz anda Köyün tamamı bir araya gelir, herhangi bir olayın yaşanmasına fırsat vermeyiz. Çocuklarımızın yanlarından bile geçemezler cesaretleri varsa yaklaşsınlar. Hepsinin Ruhsatlı Silahı var, gerektiğinde nefsi müdafaa olarak kullanırlar, Devlete teslim ederler. Bu sepele kimse bu köye cesaret edip yaklaşamaz. Aileler rahat olsun. Özellikle yanımızda çalışan yok biz bir aile şirketiyiz. Bizde emanetler Allah’ın izniyle sağlam teslim edilir.” diye konuştu.

Share
621 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2