logo

04 Ağustos 2016

Avusturya,Türkiye’nin AB üyeliğini durdurmak istiyor!

AB-TÜRKİYE

Avrupalı siyasetçi ve gazeteciler Türkiye’nin AB üyeliği ile ilgili müzakerelerin devam edip etmeyeceği hususunda değerlendirmelerde bulunuyor. Birçoğunun ortak görüşü müzakerelerin durdurulması yönünde.  Avusturya Başbakanı Christian Kern, AB’nin Türkiye ile ilgili sürdürdüğü AB müzakeresini durdurması gerektiğini açık olarak ifade eden liderlerden biri olarak dikkat çekmektedir.

ORF Televizyonuna verdiği demeçte; Türkiye’nin, AB’ye üyeliği sadece bir diplomatik kurgudan ibaret olduğu ifade etti. Kern, gelecek ay düzenlenecek AB zirvesinde Türkiye ile sürdürülen görüşmelerin sonlandırılması için AB Parlamentosunun gündemine getireceğini

İfade etti. Kern, sözlerini şöyle sürdürdü:” AB’ye girebilmesi için Türkiye’nin demokratik standartları yetersiz olduğunu biliyoruz”

 Türkiye ekonomisinin AB ortalamasının da çok uzağında olduğu iddiasında bulunan Kern, Türkiye ile ilişkilerin farklı boyutlarda devam etmesinin de gerekli olduğunu ifade etti. Özellikle de DAEŞ ile mücadelede önemli bir partner olmaya devam edeceğinin altını çizmeyi ihmal etmedi!

 Kern sözlerini şu ifadelerle sürdürdü: “ AB, müzakerelerin sonlandırılması hususunda Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin öfkesinden korkmamalıdır. Biz Türkiye’ye yalvarma konumunda değiliz. Ekonomik anlamda AB’nin üstünlüğü sözkonusudur.”

 MERCEKHABER GAZETESİ ÖZEL

Etiketler:
Share
713 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2