logo

reklam
25 Nisan 2017

“Avrupa medeniyetinin bir hastalığı olan ırkçılık yeniden ayağa kalktı”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKPM kararına tepki gösterdi.

MHP Genel Başkanı Devlet BahçeliAvrupa Konseyi Parlamenter Meclisinin (AKPM) Türkiye’yi siyasi denetime alma kararına yönelik yaptığı yazılı açıklama yaptı. Bahçeli açıklamasında, AKPM’nin kararına tepki göstererek “Kara mizah örneği olarak tarihe geçecektir” tespitinde bulundu.

Bahçeli, açıklamasının devamında; “Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Genel Kurulunda bugün yapılan ‘Türkiye’de Demokratik Kurumların İşleyişi’ konulu oturum sonrası alınan Türkiye’nin siyasi denetim sürecine dahil edilmesine ilişkin karar, Avrupa’nın Türkiye’ye karşı iflah olmaz ön yargılarının ve hastalıklı bakış açısının son bir tezahürü olmuştur.” 

“Siyasi düşünce ve hesaplarla alınan bu karar haksızdır, temelsizdir ve yok hükmündedir. Hiçbir şart altında kabul edilemez olan bu kararı şiddetle kınıyor ve reddediyoruz.” 

“Avrupa Konseyi demokrasi, insan hakları ve hukuk devleti konularında sahte ve zorlama gerekçelerle Türkiye’yi siyasi denetim almakta, Avrupa ülkelerinin bir kısmı, Türkiye düşmanlığını iç politika malzemesi olarak hayasızca kullanmaktadır. Kanlı terör örgütü PKK’nın siyasi hamisi rolüne soyunan, 15 Temmuz alçak FETÖ darbe girişimini görmezden gelip Türkiye’yi suçlayacak sudan bahaneler uyduran Avrupa’nın, Türkiye’ye insan hakları, hukukun üstünlüğü ve demokrasi dersi vermeye kalkması kara mizah örneği olarak tarihe geçecektir. PKK’ya kucak açan Avrupa’nın, Türkiye’nin terörle meşru yollardan mücadelesini hukuk dışı olmakla suçlaması eşi görülmemiş bir pişkinlik ve riyakarlıktır.”

“Türkiye’ye bu muameleyi reva görmek Avrupa’nın hakkı da değildir, haddi de değildir. Milli onurunu ve haysiyetini her siyasi düşüncenin üstünde tutan Türkiye ve aziz milletimiz, bunu hiçbir şart altında kabul etmeyecektir.” ifadelerini kullandı.

Share
118 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2