logo

reklam
13 Kasım 2016

“ AVANGART” Resim Sergisi, Mor Kaftan’da Açıldı.

Mor Kaftan Sanat Galerisi ve Piece of ART, “AVANGART” Resim Sergisi ile Türkiye’nin kendi alanında önemli sanatçılarını sanatseverlerle buluşturdu.1

Sergide yer alan sanatçılar:

 

Can ERSAL* Dilşad ATASOY * Emirhan  PERKER * Esma Gül SEMİZ * Günsu SARAÇOĞLU

Hikmet ÇETİNKAYA * Jale APAYDIN * Mehmet Emin ERDOĞDU * Nezihe GÖKÇE * Saim ALTUNCU * SibelKURDOĞLU * Şükran İSTANBULLU

 

Açılış kokteyli; 12 Kasım 2016 Cumartesi günü saat: 14:00 – 18:00 arasında sanatçıların ve sanatseverlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Sergi küratörleri Berna Karadoğan, Günsu Saraçoğlu ve Dilşad Atasoy; sergi ile ilgili düşüncelerini şöyle anlatıyor:

“ Alanında öne çıkan sanatçıları,  Mor Kaftan Galerisi çatısı altında sanatseverlerle buluşturmaktan gurur duyuyoruz. Sanatseverler “AVANGART” ile farklı tekniklerde yaratılmış eserleri bir arada görme fırsatı yakalayacaklar.

Neden “Avangart” isimli bir sergi tercih ettiğimizi de kısaca açıklamak isteriz.: Mor Kaftan’ın beş yıllık sanat alanındaki serüveninde; gelenekselden çağdaş sanata uzanan geniş sanatçı ve eser portföyüne sahiptir. Avangart Sergisi ile ilk defa galerimizle yolu kesişen sanatçıların eserlerini ağırlamaktayız. Galerimiz, bu sergiye katılan sanatçıların çoğuyla ilk kez çalışmakta olup aynı zamanda ilk karma sergisini de açmaktadır. Bu sergi yeni sanatçı dostlarla çalışma ve yeni karma sergilerin öncüsü olma özelliğine sahiptir bizim için.

Tüm sanatseverleri bu değerli sanatçılarımızın eserlerini görmek üzere davet ediyoruz.”

“AVANGART” Resim Sergisi, İstanbul’da Mor Kaftan Sanat Galerisi’n de 12-26 Kasım 2016 tarihleri arasında izlemek mümkün.

Share
300 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2