logo

07 Nisan 2015

Atletizm Federasyonu’ndan Şanlıurfa’daki Çocuklar Destek

14Sosyal Güvenlik Kurumu’nun malnütrisyon (yetersiz beslenme) bilinirliğini arttırmak amacıyla düzenlediği ”Yaşam için Kalori, Sağlık için Koşu” projesi kapsamında Atletizm Federasyonu‘nun katkılarıyla 30 profesyonel atlet  7 Nisan 2015 tarihinde (bugün) Ankara‘dan Şanlıurfa’ya doğru yola çıktı.

Ankara Sosyal Güvenlik Kurumu binasında düzenlenen törene, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı vekili Murat Yazıcı , projeye koşulsuz destek veren Abbott Nütrisyon Genel Müdürü Elba Rivera, Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, sporcular ve kurum çalışanları katıldı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı Vekili Murat Yazıcı, hangi yaş grubunda olursa olsun toplumun yaşam kalitesini arttırmak ve malnütrisyon konusunda çözüm üretmek amacıyla ”Yaşam için Kalori, Sağlık için Koşu” projesini başlattıklarını belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘’Ülkemizde malnütrisyona karşı verilecek başarılı bir mücadele hem çocuklarımızın sağlıklı olmasına hem de sağlıklı nesiller yetişmesine katkı sağlayacaktır. Malnütrisyona karşı mücadele için geçtiğimiz sene Eylül ayından itibaren yoğun proje çalışmaları gerçekleştirmekteyiz. Proje başındaki hedefimiz; toplanacak 10 milyon kalori karşılığında proje ortağımız tarafından  bağışlanacak olan beslenme ürünleri ile malnütrisyon sorunu yaşayan çocuklarımıza bir nebze yardımcı olarak sosyal sorumluluk projemizi gerçekleştirebilmektir.”

Projeye sponsorluk yapan Abbott’un nütrisyon bölümü Genel Müdürü Elba Rivera:

 “Abbott kişilerin daha sağlıklı yaşam sürdürebilmeleri için kendini insanlara yardım yapmaya adamış global bir sağlık şirketidir. Malnütrisyon farkındalığını artırmak için bir çok sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdik.”

Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ise böylesine bir projeye ve Şanlıurfa’daki çocuklara destek olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Ankara’dan yola çıkan atletler, sırasıyla, Aksaray, Konya, Niğde, Mersin, Adana, Osmaniye ve Gaziantep illerinin geçilmesinden sonra 12 Nisan 2015 Pazar günü Şanlıurfa’daki atletler ve halkla bir araya gelerek, Hedeflenen 10 Milyon Kalori’yi tamamlayacaklar.

Share
271 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2