logo

11 Kasım 2015

“Atatürk’ü, hayat felsefesini doğru anlamalıyız”

şşAtatürk’ü ve hayat felsefesini doğru anlayıp yorumlamak gerektiğine vurgu yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün; “Büyük Atatürk’ün, duygularını, düşüncelerini, ülkesi ve milleti için yaptıklarını en doğru şekilde anlamaya, gençlerimize de en doğru biçimde anlatmaya çalışıyoruz” dedi.

 

Büyükçekmece Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 77’nci yıl dönümünde  “Atatürk” konulu karma resim sergisi ile andı.

 

Aşık Veysel’in, Atatürk türküsü

 

10 Kasım etkinlikleri kapsamında hazırlanan  Plastik Sanatlar Karma Resim Sergisi, Büyükçekmecelilerden yoğun ilgi gördü. Büyükçekmece Belediyesi,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 77’nci yıl dönümünde  “Atatürk” konulu  plastik sanatlar karma resim sergisinin açılışını yaptı.

Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen sergi açılışına Büyükçekmece İlçe Kaymakamı Mustafa Hulusi Arat, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Garnizon Komutanı Albay Ayhan Akkaya, Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürü  Mustafa Acıkara ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış sonrası Başkan Akgün, ilçe protokolü ve vatandaşlarla birlikte sergiyi gezdi. Sonrasında ise Aşık Veysel tarafından Atatürk için seslendirilen türkü dinlendi.

 

“Saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz”
Atatürk’ü ve hayat felsefesini doğru anlayıp yorumlamak gerektiğine vurgu yapan Başkan Akgün; ”Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurlayışımızın 77’nci yılında saygı, sevgi, minnet ve rahmetle anıyoruz. Büyük atamızın, duygularını, düşüncelerini, devlet felsefesini, dünya felsefesini, sanat felsefesini, insanlığa, gençliğe ve dünyaya bakışını anlamaya ve de çeşitli konferanslarla  anlatmaya çalışıyoruz. Kurtuluş Savaşı’nın sonunda, büyük meydan muharebesinden sonra vatanın tüm emperyalist güçlerden nasıl bir imanla temizlendiğini anlamak Atatürk’ü anlamaktır.” dedi.

Share
225 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2