logo

reklam

ATAŞEHİR KADINA ŞİDDETE ‘’DUR!’’ DİYOR

unnamed-2

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”nde Ataşehir Belediyesi; tiyatro gösterisi, müzik – şiir dinletisi ve uzman konukların yapacağı sunumlar ile  “Elini Kadının Üzerinden Çek” diyecek.

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”nde, Ataşehir Belediyesi, Lions 118-Y Yönetim Çevresi ve Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Ataşehir Şubesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilecek olan etkinlik 25 Kasım saat 10.00’da Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesi’nde gerçekleşecek.

Etkinlikte; Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İstanbul 1. Bölge Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Lions 118-Y Federasyon Başkanı Ethem Alkan, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Ataşehir Şubesi Başkanı Şerife Özdemir, Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar kadına şiddete dur demek için konuşma yapacaklar.

Av. Meryem Karagöz ve Av. Özgen Kara’nın “Kadına Karşı Şiddet ve Kadın Hakları” başlıklı bir sunum yapacağı etkinlikte Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Başkanı Prof. Dr. Gaye Erbatur ise “Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kalkması İçin Ne Yapılmalı” konulu bir anlatım sunacak.

İbrahim Dizlek’in “Seni Seviyorum” ve “Duy Beni” isimli şiirleri okuyacağı etkinlikte Ataşehir Belediyesi Kadınlar Korosu ise “Yüksek Yüksek Tepelere, Sunam, Burçak Tarlası ve Gülleri Kokmaya Geldim” isimli şarkıları seslendirecek.

Organizasyonda ayrıca tamamen ev kadınlarından oluşan 15 kişilik amatör tiyatro ekibi “Grup Sarmaşık Gülleri”, “8 Mart’tan Günümüze…” adlı oyunu sergileyecek. Oyun, kadınların maruz kaldığı şiddeti, yaşadığı sorunları ve güncel kadın konularını barındıran skeçlerden oluşuyor.

Tiyatro gösterisi sonrası katılımcı ve izleyiciler için bir kokteyl düzenlenecek.

Program:

–          10:00 Açılış Konuşmaları

–          10:30 Ataşehir Belediyesi Kadınlar Korosu Eşliğinde Şiir Dinletisi

–          11:00 “Kadına Karşı Şiddet ve Kadın Hakları” ile “Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kalkması İçin Ne Yapılmalı” konularında söyleşi

          Konuşmacılar: 22 ve 23. dönem Adana milletvekili Prof. Dr. Gaye Erbatur, Av. Meryem Karagöz, Av. Özgen Kara

–         12:00 Grup Sarmaşık Gülleri “8 Mart’tan Günümüze…” İsimli Tiyatro Oyunu

–         13:00 Kokteyl

Yer: Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesi

Saat: 10.00

Adres: Örnek Mahallesi Şehit Cahar Dudayev Caddesi No:111 /Ataşehir

Share
231 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2