logo

20 Temmuz 2016

Ataşehir Belediye Meclisi ortak deklarasyon yayınladı

2Ataşehir Belediye Meclisi, 15 Temmuz Darbe Girişimi ile ilgili olarak ortak bir deklarasyon yayınladı.

 

“Darbe gündemiyle” yapılan olağanüstü toplantıda Ataşehir Belediye Meclisi’nin Cumhuriyet Halk Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi üyeleri verdikleri ortak mesajla darbe girişimini kınadılar.

 

Türk bayrakları ile donatılmış Ataşehir Belediye Meclisi’nde, darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklâl Marşı okundu.

 

Ataşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Sadi Özata’nın okuduğu ortak deklarasyonda şunlar söylendi:

 

Bizler Ataşehir Belediye Meclisi çatısı altındaki CHP ile Ak Parti grupları ve tüm meclis üyeleri olarak aziz milletimizin kendisine, milli iradeye, devletimize ve TBMM’ye yönelik 15 Temmuz gecesi başlatılan darbe girişimini şiddetle kınıyoruz. Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğünü hedef alan bu darbe girişimi Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak girmiştir.

 

Aziz Milletimiz darbenin karşısında durmuş ve bu kanlı darbe girişimini engellemiştir. Türkiye Cumhuriyeti ve kurumlarını canı pahasına koruyan bu aziz millet her türlü övgü ve takdiri fazlasıyla hak etmektedir.

 

O gece Türk Milletinin devletine ve milli iradeye verdiği destek tarih boyunca unutulmayacaktır. Dünya demokrasi tarihinin şanlı bir tablosu olarak kaydedilmiştir.

 

Herkes bilmelidir ki bugün olduğu gibi gelecekte de milletimize, milli iradeye  ve devletimize karşı her türlü girişim karşısında milletimizin çelikten iradesini bulacaktır.

 

TBMM’deki tüm siyasi partilerimiz ve milletimiz gibi Ataşehir Belediye Meclisi’mizdeki siyasi partilerimiz ve üyeleri darbe girişimine ortak bir tavır ve ortak bir dille karşı durmuşlardır. Bu ortak tavır milli irade ve milletimizi daha da güçlendirmiştir.

 

Ataşehir halkının temsilcisi olan bizler, tüm halkımız ve kurumlarımızla milli iradenin ve demokrasinin yanındayız. Milli iradeye hep birlikte sahip çıkıyoruz ve ebediyen de sahip çıkacağız. Türkiye’de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının somut delili bu ortak bildiridir. Milletimiz müsterih olsun.

 

Bu şanlı direniş sırasında milletimizin aziz fertlerinden pek çok vatandaşımız şehit olmuştur. Çok sayıda vatandaşımız da yaralanmıştır.

 

Darbeye direnirken şehit olan kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz, milletimizin başı sağolsun.

 

Ataşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı İlhami Yılmaz ile AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Cevat Arzık da darbeyi kınayan kısa birer konuşma yaptılar.

Share
361 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2