logo

reklam
01 Aralık 2016

ATAMBAYEV,”TAYYİP ABİSİNİ” ÜZDÜ!

atambayev

Kırgızistan’daki FETÖ okullarıyla ilgili açıklama yapan Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev; terör örgütü FETÖ’ye bağlı okulları kapatılmayacağını söyledi.

Başkent Bişkek’te basın toplantısı düzenleyen Atambayev, FETÖ ile ilgili şu açıklamaları yaptı: “Ben Gülen’i tanımıyorum. Fakat Sebat okullarını, Türkiye ve Kırgızistan’da darbe hazırlığı yapan bir siyasi teşkilatla karıştırmak saçmalık olur. Biz Sebat’ın neler yaptığından haberdarız. Ama tabii ki yine de ben kurumun tüzüğün değiştirilmesi konusunda talimat verdim. Ayrıca bu okulların en başlıca kurucularından birinin eğitim bakanlığı olması hususunda anlaştık. Bakanlık projeyi bloke edebilecek kapasitede olacak. Kontrolü artıracağız. Fakat okulun ismini de Sapat diye değiştiriyoruz, bu da kalite anlamına geliyor.”

Atambayev, daha önce bir toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Tayyip abi” diye seslenmiş ve “50 milyon dolar borcumuzu sil, senden başka bir abimiz mi var” ifadeleri karşılık bulmuş ve Türkiye, alacağı 50 milyon Dolar alacağından vazgeçmişti.

Share
1473 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2