logo

14 Mayıs 2015

aspim suriyelilere 2 tır yardım gönderdi

şşşAile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü öncülüğünde Suriye’ye gönderilmek üzere Suriye İnsani Yardım Platformu Başkanlığına 2 tır malzeme teslim edildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Suriye’ye gönderilmek Şanlıurfa Suriye insani yardım platformu başkanlığına 2 tır yardım malzemesi teslim edildi. Teslim törenine Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, Suriye İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, Başkan Yardımcısı Yusuf Mert ve platform üyeleri katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol Konu ile ilgili açıklama yaptı. Demirkol,“2011 yılında sınırlarımızın ötesinde hemen komşu ülke olan dost ve kardeş Suriyeli insanlarımıza yönelik yaşanan insanlık dramı 4 yıldır Şanlıurfa’da da birebir hissedilen bir pozisyonda, ilk geldikleri gün itibariyle olduğu gibi gerek Suriye’de gerekse de Şanlıurfa merkezde insani yardım platformu Şanlıurfa’da ki mevcut bulunan STK’ların birleşiminden oluşan İnsani Yardım Platformu çok yoğun bir çaba ve gayret sergilemektedir. Karınca kararınca bizde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak ve onun temsilcisi İl Müdürlüğü olarak bu yardım mekanizmasının içerisinde bulunmaya çalıştık ve gayret gösteriyoruz. Bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalar genellikle Çadır kentlerde psiko-sosyal destek unsurları olarak bulunuyordu. Bu görevlerimize ek olarak böyle bir imkân oluştu ve İnsani Yardım Platformuna bizde bir takım malzemelerle destek sunmayı arzuladık ”dedi.

202 ve 203 tırların Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı tarafından Suriye’ye gönderilmek üzere platformumuza teslim edildiğini belirten Suriye İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, “Aile ve Sosyal İl Müdürü Murat Demirkol’a sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Şanlıurfa Sivil Toplum kuruluşları olarak 4 yıldan beri Şanlıurfa’da mazlum Suriyeli kardeşlerimize insani yardım gönderiyoruz. Bugünde sınır ötesine 202 ve 203’ncü tırlarımızı gönderiyoruz. Bunun yanında Şanlıurfa merkezde ve ilçelerinde ikamet eden çadır kentlerin dışında yaşayan 500 Suriyeli kardeşlerimize de şuanda insani yardım tırı ulaştırdık” şeklinde konuştu.

Share
256 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2