logo

17 Mayıs 2015

ASPİM Miraç Kandilini kutladı

2Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü tarafından Miraç Kandili programı düzenlendi.

Şair Nabi Kültür Merkezinde Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü tarafından Miraç Kandili dolayısıyla bir program düzenlendi. Programa Şanlıurfa vali yardımcısı Aylin Kırcı Duman, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, Eğitim Birsen Şanlıurfa şube başkanı İbrahim Coşkun, Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, Muharip Gaziler Dernek Başkanı Hasan Arslan, kuruluş müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açılış konuşmasını Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol yaptı. Müdür Demirkol, “İslam âleminin asırlardan bu yana büyük bir heyecan ve coşkuyla kutladığı mübarek miraç kandili önemli gün ve gecelerden biridir. Yüce peygamberimiz Hz. Muhammed’in hikmeti dolu yolculuğunun gerçekleştiği miraç gecesi, Müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Dünyanın ve insanlığın geleceği için, maddi refah ve ekonomik kalkınma mücadelesi kadar, manevi ve kültürel değerlerin muhafazası da hayati önem taşımaktadır. İnanıyorum ki, bu kandil programı, insanımızın gönlünde bu yönde bir meşale tutuşturacak, kaybolmaya yüz tutan manevi değerlerimizin ve insani hasletlerimizin hatırlanmasına vesile olacaktır. Bu itibarla bu gece idrak edilecek miraç kandilini tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin tüm İslam âlemine ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Program daha sonra Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğüne bağlı evlerinde kalan çocuklar tarafından ilahi, şiir, tiyatro gösterisi ve veda hutbesinin okunması ile son buldu.

Share
307 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2