logo

reklam
29 Kasım 2015

ASPİM Kadınlar Gününü Kutladı

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Dünya Kadınlar Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

1..ASP İl Müdürlüğüne bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi ile uluslararası ülkelerin desteklediği IMPR Derneği ile ortaklaşa dünya kadınlar günü dolayısıyla Urfa CİTY AVM Konferans salonunda etkinlik düzenledi. Düzenlenen etkinliğe ASP İl Müdürü Murat Demirkol, AFAD Müdürü Mahmut Sönmez, Göç İdaresi Müdürü Ensar Şener, ressam Muharrem Çelik, IMPR Temsilcisi ve çok sayıda Türk ve Suriyeli kadın katıldı.

Etkinlik Ünlü ressam Muharrem Çelik’in kadınlara yönelik yağlı boya çalışmaları ile başladı. Program daha sonra salonda geçilerek devam etti.

1..KJHKProgramın açılış konuşmasını Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol yaptı. Demirkol,25 Kasım kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele günüdür. Şiddet Kadınların toplumsal yaşamda erkeklerle eşit temsil edildiği, ekonomik özgürlüklerini elde ettiği, tüm karar süreçlerinde etkin olarak yer aldığı bir toplum, çağdaşlığın vazgeçilmez koşulu olduğunu söyledi.

Demirkol,”25 Kasım tüm dünyada toplumsal cinsiyet eşitsizliğine, kadın haklarını yok saymaya yönelik kadınların mücadele günüdür. Kadın işsizliği, yoksulluğu ve eğitimsizliğinin başlı başına bir şiddet olduğu ülkemizde kadına yönelik fiziksel ve psikolojik şiddet, cinayet ve tecavüz devam etmektedir. En utanç verici insan hakları ihlallerinden biri olan kadına şiddetin temelinde kadın-erkek ayrımcılığı yatmaktadır. Kadın hakları mücadelesi, insan hakları mücadelesinin en güçlü halkasıdır” dedi.

Demirkol Herhangi bir ayrımcılık ve şiddet ortamı olmadan, insanca yaşayabileceğimiz, geleceğe daha umutla bakabileceğimiz günler için her alanda hep birlikte mücadele edeceğimize olan inancım ise tamdır. Bu yıl ki etkinliğimizi IMPR Derneği ile birlikte organize ederek Suriyeli misafirlerimizin de toplumsal yaşantımıza uymalarını sağladık. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde kadına yapılan her türlü şiddeti kınadığını ifade etti.

Protokol konuşmaların ardından şiir, tiyatro ve oyun gösterileri düzenlenerek; IMPR temsilcisi ve ressam muharrem Çelik’e teşekkür belgesi verilerek program son buldu.

Share
345 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2