logo

27 Ağustos 2016

Asiltürk’ten garip ‘Fırat Kalkanı’ açıklaması!

imagesSaadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk, bir tv kanalında canlı yayındahükümetin yönettiği Fırat Kalkan operasyonuyla ilgili açıklamalar yaptı.

 ABD ile girişilmiş bir operasyonun çok tehlikeli olabileceğini anlatan Asiltürk inanılmaz ifadelerde bulundu. Asiltürk Hükümeti, ABD ve İsrail’in kuyruğuna takılıp ülkeyi büyük bir tehlikeye atmakla itham etti. Asiltürk, DAEŞ’in Türkiye’ye yönelik saldırılarını da hafife alarak bir iki füze attı diye bu operasyonun yapılamayacağı uyarısında bulundu.
 İşte Asiltürk’ün Türkiye’nin politikasını yerden yere vurduğu o açıklaması
“Burada yapılan olay ( Suriye’ye müdahale kasteldilmekte) ABD ve İsrail ile birlikte üçüncü dünya savaşını giden yolun fitilini ateşlemektir. Bu bölge çok geniş bir alanı kapsamaktadır. Tüm Ortadoğu üçüncü dünya savaşına gidiyor. Kim istiyor bunu? ABD istiyor, İsrail istiyor . Buna karşı olan Rusya var ,İran var Şangay Beşlisi var. Bu güçleri de karşımıza alıyoruz.Bundan sonra ne olacağını….Hamaset kurumlarıyla bir yere gidilmez. Öyle olur,böyle olur demekle bu işler olmaz. Onlar düşünsün bunu demekle de olmaz. Elbette biz düşünmeliyiz bunu. Bu durum üçüncü dünya savaşının tetiklediği bir operasyonun içinde yer almaktır. Bunun Türkiye’ye ne getireceğini herkes sonradna görecek. Daha önce bazı ikazlarda bulunmuştum. O zaman bazı kimseler itirazlarda bulunmuştu. Sonradan haklılığına ortaya çıkmıştı. Bizim bu ortamda tarafsız ancak kendimizi koruyacak bir strateji takip etmemiz gerekirdi. İŞİD Türkiye’yi tehdit falan da etmiyor. Zaten gerekli yanıtlar da verilmektedir. Çok büyük tehlike altındayız demek te yanlış olur. Bu örgüt ABD,İsrail ve Avrupa Birliği tarafından destekleniyor. Şimdi biz bunlarla birlikte bir operasyona giriyoruz. Bak bu yanlıştır. Kimseyi de itham etmiyorum ama Hükümet bu konuda çok yanlış davranıyor. Ülkeye büyük badirelere sokacak sonuçlar doğurabilir. Çok dikkatli hareket etmeliyiz. Bir başkasının topraklarına müdahale böyle kolay olmamalı. Sınırımızın içine şöyle bir iki tane füze düştü diye…Çocuklara söyleseniz kabul etmez. Türkiye’nin şuanda içinde bulunduğu durum çok kritiktir. Ortadoğu’da,Amik Ovası’nda. Peygamber Efendimizin bildirdiği büyük bir çatışmaya bizi götürüyor. Türkiye burada kendini ne kadar koruyabilirse o…Türkiye mutlaka kendini bu operasyonun dışında tutmalıdır. Allah yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı.
Mercekhaber Gazetesi Özel

Etiketler:
Share
568 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2