logo

15 Şubat 2016

Asıl hikâye şimdi başlıyor …

Öykünün başkenti Zeytinburnu oluyor3

Türkiye’nin dünyanın, önemli Diğer öykücüleri, 16-20 Şubat tarihleri ​​Arasında Zeytinburnu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek Olan Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali’nde Bir araya geliyor. Öykü oturumlar Üzerine ettik, okur-yazar Buluşmaları, öykü tiyatrosu, öykü Okumaları, gençler Için Çocuklar A.Ş. hayal kurma atölyesi, öykü yarışması ile öykünün başkenti Zeytinburnu oluyor.

Zeytinburnu Belediyesi, özgün Bir festivalle kültür sanat Alanında Bir ilke daha imza atıyor. Türkiye’nin dünyanın, önemli Diğer öykücüleri, 16-20 Şubat tarihleri ​​Arasında Zeytinburnu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek Olan Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali’nde buluşuyor ettik. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali dolayısıyla Düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın “Heyecanımızı paylaştığınız Için müteşekkiriz. Yerel yönetimlerin Kültürel çalışmalarının sıklıkla konuşulduğu Bir ZAMANDA Zeytinburnu Belediyesi Olarak örnek Bir çalışmaya daha imza atıyoruz. Onursal Başkanlığını usta öykücü Rasim Özdenören’in yapacağı Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali ile kaynağını yüz Yıllık hikaye geleneğinden alan öyküyü Gündeme getiriyoruz “dedi. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali’nin danışmanlığını öykü yazarı Cemal Şakar, festivalin koordinatörlüğünü imkb öykü yazarı Aykut Ertuğrul yapıyor.

Türkiye’nin Uluslararası düzeydeki ilk öykü festivali

Aydın sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’de ilk defa Uluslararası boyutta gerçekleştirilecek festivalin, yeni Sanatçıların yetişmesine Katkı sağlaması kadar, öyküye emek veren sanatçılarımızın da Bir araya gelerek öykü düşünüp, öykü konuşmalarına vesile Olmasını istiyoruz. Öykü, Kökeni hikâyelere, mitlere, kıssalara Kadar uzansa da hem Türkiye’de hem Dünyada henüz genç sayılabilir. bu Dolayısıyla modern biçimi Hakkında söylenecek olanlar, öykü Üzerine düşünenlerin henüz söyleyecek sözleri çoktur A.Ş. öykücülerin. Festivalin sloganına atıfla söyleyecek olursak, ‘Asıl hikaye şimdi başlıyor.’ Festivalin öyküye Büyük Katkısı olacagını düşünüyorum. ”

Öykü Yarışmasına rekor sayıda KATILIM oldu

Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali’nin onu yıl niteliğinin artırarak gelenekselleşeceğini eden Aydın ifade, Türkiye’nin A.Ş. dünyanın, dört Bir yanından festivale Katılan sanatçılara ettik festivali koordinasyon kuruluna Çalışmaları için teşekkür etti. Aydın festivali programı Hakkında şunları söyledi; “16-20 Şubat tarihleri ​​Arasında; öykü Okumaları, oturumlar, metin dramatizasyonları, bilgi evleri Üyeleri Için planlanan “hayal kurma Atölyeleri” gibi pek çok etkinlikle beş gün Boyunca öykünün başkenti Zeytinburnu olacak. Festivalde; Ingiltere, İran, Bosna Hersek, Ürdün, Bulgaristan, Filistin, Azerbaycan, Makedonya’dan gelecek Konuk yazarlarla Türkiyeli okur A.Ş. yazarlar buluşma Fırsatı bulacak. Festival AYRICA Zeytinburnu Bilgi Evleri’nin bu İkincisini düzenlediği yıl ve Genç Yazarlar Öykü Yarışması Ödül Töreni’nin de ev sahipliğini yapacak. Öykü Yarışmasına bu yıl rekor sayıda KATILIM oldu. 3 binin uzerinde öykünün gönderildiği Yarışmanın ödül töreni 20 Şubat Cumartesi akşamı gerçekleştirilecek. Bunların çoğu yerin epey yanı Sıra açılış gecesinde ünlü Moğol Grup sedaa A.Ş. kapanış gecesinde de Grup Mesel konserleri gerçekleştirilecek. Moğol gırtlak müziğinin Dünyada tanınan temsilcisi sedaa Türkiye’deki ilk konserinde müzikseverlerle buluşacak. Repertuarını Anadolu A.Ş. çevresindeki halk müzikleri Olarak belirleyen Grup Mesel de festivale yakışır müzikal Bir ziyafetle öykü severlerin Karşısında olacak.

Festivalin Onursal Başkanı usta öykücü Rasim Özdenören

Onursal Başkanlığını usta yazar Rasim Özdenören’in Yaptığı festivale Türkiye’den çok Değerli öykücüler katılacak. Hüseyin Su, Cemal Şakar, Ömer Lekesiz, M. Fatih ANDI, Köksal Alver, Abdullah Harmancı, Handan Acar Yıldız, Güray Süngü, Naime Erkovan, İsmail Özen, Remzi Şimşek, Mukadder Gemici, İsmail Isparta, Akif Hasan Kaya, Burcu Bayer, Ali Görkem Userin, Yunus Emre Özsaray, Arda Arel, Aykut Ertuğrul, Bünyamin Demirci, Doğukan İşler, Ertuğrul Emin Akgün, Ali Işık, Esra Demirci, Tuna Lütfi YUKAY A.Ş. Betül Nurata gibi yazarlar öykü severlerle buluşacak. Festivalin yabancı Konukları Arasında imkb; AFAG Mesud, Alek Popov, Ben Okri Filip Mursel Begoviç, Hisham Bustani Mustafa Mestur, Nenad Joldeski Ziad Khaddash yer alıyor, A.Ş..

34 öykücü katılıyor dışından yurt ettik Içinden festivale yurt

festivalin Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali danışmanı öykücü Cemal Şakar da onu yaştan öyküseverin ilgisini çekecek öykü oturumları, Okumaları, Tiyatroları ettik Atölyeleri içerdiğini belirtti. 34 öykücünün da katılacağını aktaran Şakar dışından yurt ettik Içinden festivale yurt, “Festivalin omurgasını, katılımcıların yapacağı öykü okuması Performansları, Türkiye’de öykünün öykücülüğümüzün gelecegini konuşup tartışacağımız oturumlar Üzerine kurduk. Festivalimizin Onursal Başkanı Değerli yazar Rasim Özdenören’in A.Ş., Dünyada GÜNÜMÜZ öykücülüğünü ettik” sedir yaprağı Afife Abla’nın incileri “öyküleri metin dramatizasyonu tekniğiyle Festivalde sahnelenecek.” Okulda Öykü Var “Ramazan Dikmen’in öykücü merhum ettik” “programı Kapsamında yurtdışından gelen öykücüler Zeytinburnu’ndaki 16 lisede Öğrencilerle buluşacak A.Ş. Içinden da yurt” dedi.

Share
341 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2