logo

18 Haziran 2015

ASFALTIN GERİ DÖNÜŞÜMÜ BAŞLADI

14Beylikdüzü Belediyesi, geri dönüşüme ve çevre kirliliğini önlemeye katkı sunuyor. Fen İşleri Müdürlüğü’nce kullanılmaya başlanan Konkasör iş makinası, asfalt, taş ve kaya molozlarını kırıp parçalayarak hem geri dönüşüm sağlayacak hem de çevre kirliliği oluşmasını engelleyecek.

Geri dönüşümün, çevre kirliliğinin ve maddi kaybın en aza indirilmesi için Beylikdüzü Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Konkasör iş makinasıyla çalışmaya başladı. Sert ve büyük şekilde olan asfalt, taş ve kaya molozlarını kırıp ufaltarak yol, yapı gibi alanlarda kullanılacak seviyeye getiren makina, geri dönüşüme büyük ölçüde katkı sunmaya başladı.
Daha öncesinde Beylikdüzü genelindeki asfalt kaplama ve yol yapım çalışmalarında bozuk olan yollardan sökülen ve atılan asfalt, taş, kaya gibi molozlar, artık yeni asfalt yapılacak yollarda alt temel malzeme olarak kullanıma geri kazanılıyor. Saatte 150 ton asfalt kırığı taş ve kayayı şlemden geçirebilen Konkasör makinası, ilçe adına büyük maddi kazancı da beraberinde getiriyor.

Share
300 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2