logo

21 Nisan 2015

ARTUKLU BELEDİYESİNDEN ENGELİYE BİSİKLET

ADNAN AVUKA MARDİN

Artuklu Belediyesi, Toruntepe Mahallesi’nde yaşayan Mecit Zengin isimli engelli yurttaşa engelli motosiklet tahsis etti.

mardin

Mardin’in merkez Artuklu ilçesinde yaşayan engelli yurttaşlar için desteklerini esirgemeyen Artuklu Belediyesi, engelli yurttaşlar için harekete geçti. Belediyenin daha önce de alımını gerçekleştirdiği engelli motosikletleri, engelli yurttaşlara teslim etmişti. Şu ana kadar birçok engelli yurttaşı engelli motosiklete kavuşturan belediye, şimdi de yeni bir engelli yurttaşı daha engelli motosiklete kavuşturdu.

 

Artuklu Belediyesi Eş Başkanı Emin Irmak, Artuklu ilçesine bağlı Toruntepe (Hêlfê) Mahallesi’nde yaşayan 62 yaşındaki Mecit Zengin isimli yurttaşa engelli motosiklet teslim etti. Teslim etme törenine Eş Başkan Irmak’ın yanı sıra Eş Başkan Yardımcısı İsmet Birtek, Fen İşleri Müdürü İsmail Uğurlu ve Destek Hizmetleri Müdürü Mehmet Tunç da hazır bulundu.

 

Irmak, engelli motosikleti teslim ettiği sırada, Zengin yaşadığı mutluluk karşısında duygularına hakim olamadı. Yurttaşların yardımı ile motosikletine binen Zengin, gerekli bilgilendirmeden sonra, motosikletini sürmeye başladı. Eş Başkan Irmak, engelli yurttaşların engelsiz bir yaşam sürmesi için gereken özeni göstermeye devam edeceklerini ifade ederek, kenti engelli yurttaşlar için engel olmaktan çıkaracaklarını söyledi. Irmak, cadde, sokak ve parklarda engelsiz yaşam için gerekli çaba gösterdiklerini ve şehir dizaynını engelli yurttaşlar düşünülerek yeniden düzenleyeceklerini ifade etti.

 

62 yaşındaki Mecit Zengin isimli engelli yurttaş, 1993 yılında geçirdiği bir hastalık nedeniyle felç geçirmesi sonucu her iki ayağını kullanamaz duruma geldi. Yıllardır kendi imkanları ile yaşama tutunmaya çalışan Zengin, 62 yaşından sonra ilk kez engelli motosiklete kavuşmuş oldu.

 

Share
322 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2