logo

reklam

“Ankara Urfa Merkezi Hesaba Almadı”


facebook
Murat Şahin ŞAHANOGLU
muratdizdar02@hotmail.com

Beklenen gün geldi ve partiler illerdeki aday listelerini açıkladı.AKP,HDP,MHP VE CHP aday listelerini şöyle bir gözden geçirince yine hayal kırıklıgı yaşandı.430 bin seçmeni olan Urfa merkez ilçelerine 1 vekil adayı verilmedi.

Ak Parti genel merkezi 1.sıraya olmazsa olmaz Urfalı bakan isteriz diyen Şanlıurfa seçmeninin istegini kendince yerine getirmiş oldu.İstanbulda yaşayan ama Viranşehirli olan Nurretin Nebati’yi Urfada birinci sıraya koydu.Umarım Urfalı bakan isteriz diyen STK’lar Nebati ismine sevinmişlerdir sonuçta Urfalı.

Mahmut Kaçar-Seydi Eyyüpoglu (Merkez köyler)

Siverek bölgesinden 2(Kasım Gülpınar-Yıldız Konal Süslü) ,

Viranşehir-Ceylanpınar 2(Nurrettin Nebati_Mehmet Akyürek),

Hilvan-Bozova’dan 1(Yusuf Egilmez),

Birecik-Halfeti 3, (Mazhar Bağlı-Hamide Sürücü-A.Eşref Fakıbaba),

Akçakale –Harran 1(Halil Özcan)

Suruç’tan 1 (Abdullah Yeşil) aday isimleri belirleyen Ak Parti genel merkezi yaklaşık 430 bin seçmeni bulunan Urfa merkez ilçeleri Eyyubiye,Haliliye,Karaköprü seçmenini yok sayarak bu bölgeden listede aday göstermemesi büyük tepkilere yol açtı.

Ak Parti’nin Urfa merkez ilçelerini hesaba almamasına  tepki gösteren aday adayları bir daha ki seçimlerde nüfus kayıtlarını merkez olmayan bir ilçeye taşıyacaklarını belirtmesi Ak partiye olan tepkilerin ilk sesleri oldu.

Büyükşehir belediyesine ve Haliliye belediyesine merkezde var olan tepkilerin üstüne birde vekil adayı olmaması eklenirse Ak Parti 7 Haziranda Urfa merkezde çok zorlanacak gibi görülüyor.

Chp’nin ilk sırasında Siverek eski belediye başkanı Ali Murat Bucak,Mhp’de Harran,Akçakale adayı İbrahim Özyavuz,Hdp ilk sıra Diyarbakır eski belediye başkanı Osman Baydemir. Diger partilerde de merkez adaylarının seçilebilir sırada olmaması 7 haziranda nasıl bir durum ortaya çıkaracak şimdiden merak konusu oldu.

“Geçmiş zamanda yolu,suyu olmayan ve hiçbir şekilde yetkililere ulaşamayan ve hesaba alınmayan bir Anadolu köyü tepki olarak köyün delisini muhtar seçerler ve hemen ardından ilçenin belediye başkanın karşısına çıkarırlar.

Köyü ve delisini çok iyi tanıyan belediye başkanı gelen heyete sorar deliyi neden muhtar seçtiniz köyde adammı kalmadı? Köy heyeti başkana cevabı yapıştırır,yıllardır biz deliymiz şimdi akıllı olduk”diyerek tepkilerini gösterirler.Bakalım merkez seçmen 7 haziranda sandıkta tepkisini nasıl gösterecek hep beraber görecegiz.

Her ne olursa olsun tüm adayların Urfa’ya ve Ülke hayırlı olmasını diliyorum.Artık takdir halkındır.

Herkese saygılar.

Share
3890 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • KUŞ ile DERVİŞ

  18 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  " KUŞ ile DERVİŞ Bir gün yaralı bir kuş Hz. Süleyman’a gelerek, kanadını bir dervişin kırdığını söyler.Hz. Süleyman, dervişi hemen huzuruna çağırtır ve ona sorar... "Bu kuş senden şikayetçi, neden kanadını kırdın?" Derviş kendini savunur.. "Sultanım, ben bu kuşu avlamak istedim. Önce kaçmadı, yanına kadar gittim, yine kaçmadı. Ben de bana teslim olacağını düşünerek üzerine atladım. Tam yakalayacağım sırada kaçmaya çalıştı, o esnada kanadı kırıldı." Bunun üzerine, Hz. Süleyman kuşa döner ve der ki... "Bak, bu adam da haklı. Sen...
 • TEVHÎD ve MÂRİFET

  17 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  TEVHÎD ve MÂRİFET Tevhîd, kadîm olanı (başı ve başlangıcı olmayanı), hâdis (sonradan) olandan ayırmak ve bundan (hâdis olandan) O’na (kadîm olana) yönelmektir. Kadîm olan yalnızca Allah Teâlâ olduğu için, tevhîd yalnızca O’nu görmek ve O’nu duymaktır. O’nunla birlikte hâdis olan şeyleri ve hatta kendi varlığını da görüp hisseden bir kimse, farklı mahiyetteki iki şeyi görüp duyduğu için tevhîd’ten uzaklaşmış ve ikiliği kabul etmiş olur. Kadîm ile hâdisin mahiyetleri birbirinden farklı oldukları için, hâdisin özellik ve sıfatları olan şekillilik...
 • Türkiye Cumhuriyeti Ülkesi ve “Başkanlık Sistemi”

  17 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Başkanlık sistemi yeryüzünde modern olup demokratik siyasetin zeminini en iyi şekilde kabul edendir. Siyasi düzlemde “Başkanlık Sistemi’ne” bakıldığı zaman Türkiye Cumhuriyeti milletinin egemenliğine yaslanan demokratik bir yönetim şeklidir. Bundan dolayı başkanlık sistemi, parlamenter sistem ve yarı olan başkanlıkla beraber modern demokratik bir yönetim sistemini ortaya koymaktadır.   Başkanlık sistemi diğer sistemlerin hepsinden apayrı ve doğru olan bir yönetim sistemidir. Başkanlık sistemi, yarı başkanlık ve parlamenter sistemlerden ço...
 • Cenevre depremi

  17 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  Bir hafta öncesinden Yunanistan Dışişleri bakanı Nikos Kocias tarafından sabote edileceğini yazdığım ve televizyonlarda da dile getirdiğim Cenevre Konferansı sonrasında, Rum lider Nikos Anastasiadis’in twitter mesajlarına göz attım, Rum tarafında neler olup bittiğini ve nelerin konuşulduğunu öğrenmek için. Bu yazımı yazana kadar Rum lider Nikos Anastasiadis’in attığı son yedi tweet aynen aşağıdaki gibi. 1 Aralık günü, Kıbrıs için yapılacak müzakerelerde karar almak yönünde sorumluluk aldım. Sonuçlar bu kararı desteklemektedir. Garantilerin...
UA-36507442-2