logo

“Ankara Urfa Merkezi Hesaba Almadı”


facebook
Murat Şahin ŞAHANOGLU
muratdizdar02@hotmail.com

Beklenen gün geldi ve partiler illerdeki aday listelerini açıkladı.AKP,HDP,MHP VE CHP aday listelerini şöyle bir gözden geçirince yine hayal kırıklıgı yaşandı.430 bin seçmeni olan Urfa merkez ilçelerine 1 vekil adayı verilmedi.

Ak Parti genel merkezi 1.sıraya olmazsa olmaz Urfalı bakan isteriz diyen Şanlıurfa seçmeninin istegini kendince yerine getirmiş oldu.İstanbulda yaşayan ama Viranşehirli olan Nurretin Nebati’yi Urfada birinci sıraya koydu.Umarım Urfalı bakan isteriz diyen STK’lar Nebati ismine sevinmişlerdir sonuçta Urfalı.

Mahmut Kaçar-Seydi Eyyüpoglu (Merkez köyler)

Siverek bölgesinden 2(Kasım Gülpınar-Yıldız Konal Süslü) ,

Viranşehir-Ceylanpınar 2(Nurrettin Nebati_Mehmet Akyürek),

Hilvan-Bozova’dan 1(Yusuf Egilmez),

Birecik-Halfeti 3, (Mazhar Bağlı-Hamide Sürücü-A.Eşref Fakıbaba),

Akçakale –Harran 1(Halil Özcan)

Suruç’tan 1 (Abdullah Yeşil) aday isimleri belirleyen Ak Parti genel merkezi yaklaşık 430 bin seçmeni bulunan Urfa merkez ilçeleri Eyyubiye,Haliliye,Karaköprü seçmenini yok sayarak bu bölgeden listede aday göstermemesi büyük tepkilere yol açtı.

Ak Parti’nin Urfa merkez ilçelerini hesaba almamasına  tepki gösteren aday adayları bir daha ki seçimlerde nüfus kayıtlarını merkez olmayan bir ilçeye taşıyacaklarını belirtmesi Ak partiye olan tepkilerin ilk sesleri oldu.

Büyükşehir belediyesine ve Haliliye belediyesine merkezde var olan tepkilerin üstüne birde vekil adayı olmaması eklenirse Ak Parti 7 Haziranda Urfa merkezde çok zorlanacak gibi görülüyor.

Chp’nin ilk sırasında Siverek eski belediye başkanı Ali Murat Bucak,Mhp’de Harran,Akçakale adayı İbrahim Özyavuz,Hdp ilk sıra Diyarbakır eski belediye başkanı Osman Baydemir. Diger partilerde de merkez adaylarının seçilebilir sırada olmaması 7 haziranda nasıl bir durum ortaya çıkaracak şimdiden merak konusu oldu.

“Geçmiş zamanda yolu,suyu olmayan ve hiçbir şekilde yetkililere ulaşamayan ve hesaba alınmayan bir Anadolu köyü tepki olarak köyün delisini muhtar seçerler ve hemen ardından ilçenin belediye başkanın karşısına çıkarırlar.

Köyü ve delisini çok iyi tanıyan belediye başkanı gelen heyete sorar deliyi neden muhtar seçtiniz köyde adammı kalmadı? Köy heyeti başkana cevabı yapıştırır,yıllardır biz deliymiz şimdi akıllı olduk”diyerek tepkilerini gösterirler.Bakalım merkez seçmen 7 haziranda sandıkta tepkisini nasıl gösterecek hep beraber görecegiz.

Her ne olursa olsun tüm adayların Urfa’ya ve Ülke hayırlı olmasını diliyorum.Artık takdir halkındır.

Herkese saygılar.

Share
3991 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ateşin Yakmadığı Peygamber!HZ. İBRAHİM..

  22 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Ateşin Yakmadığı Peygamber!HZ. İBRAHİM.. İbrâhim aleyhisselâm putlarını paramparça ettiği cahil kavminin hâlâ putların âcizliğini göremeyip akıllarını kullanmamaları karşısında hayretler içinde kaldı ve onlara, “Size de, Allah'ı bırakıp taptıklarınıza da yuh olsun! Hala aklınızı başınıza almayacak mısınız?” diye seslendi. Buna karşılık kavminin önde gelen zalimleri: “..’Eğer bir şey yapacaksanız, İbrâhim’i ateşe atıp yakın, böylece ilahlarınıza yardım edin!’ dediler.” Böylece zalimler Hz. İbrâhim aleyhisselâm hakkında tuzak kurup plan yaptılar...
 • Milletin Akıl ve Feraseti Darbeye Dur Dedi

  21 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Akıl, düşünme, muhakeme ve doğruyu yanlıştan ayırma melekesi olmakla beraber, bunun fert olarak herkeste aynı olması gerekmez. Burada esas olan aklı iyi ve yerinde kullanabilmektir. Bu da aynı zamanda bir metot ve yöntem bilim işidir.   Akıl, ister Descartes’in dediği gibi bazı fikirleri ister birlikte getirsin, isterse getirmesin; bu meleke eşya ile münasebetlere girdikçe yani tecrübe kazandıkça gelişir; muhteva kazanır. Mühim olan bu muhtevayı nasıl ve nereden kazandığıdır. Aklın çalışması, zihnin faaliyeti demektir. Zihnin çalışma...
 • ŞİKE MEDYAYA DÜŞTÜ “Urfaspor’a yapılan haksızlığın bedeli ödenmeli”…

  21 Temmuz 2017 HABER ÖZEL, KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, Şanlıurfa, SÜRMANŞET

  Spor bir moral, bir beraberlik, bir milli duruş ve dayanışma kültürüdür. Şanlıurfa nın 1969 dan bu yana profesyonel futbol liglerinde oynayan futbol takımı Urfaspor, maalesef uzun yıllardır siyasi entrikalara ve ikballere alet ve kurban edilmektedir. Spor bedensel fonksiyonlara kolaylık ve sağlığa zindelik ve enerji katan, kural ve centilmenlikle bütünleşmiş hareketler organizasyonudur. Şanlıurfaspor 2016-17 dönemi Futbol Federasyonu lig maçlarında istenilen başarıları elde edememesine rağmen, yinede Şanlıurfa halkı tarafından sevgi ve...
 • BİNDİRİLMEDİĞİ TRENE MAKİNİST OLDU

  21 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile tanışıklığımız, Şanlıurfa SSK Başhekimliği döneminde başarılı hizmetlere imza attığı yaklaşık 20 yıl öncesine dayanır. Anadolu Ajansı’ndan 1998 yılında emekli olduktan sonra Şanlıurfa’ya dönüp çıkardığımız yerel gazetede Fakıbaba’nın güzel çalışmalarını sık sık kamuoyuna duyurduk. 2004 yılında AK Parti’nin Şanlıurfa Belediye Başkan adayı olduğunda da yine Fakıbaba’nın yanındaydık. O zamanlar aramızdan su sızmıyordu. Ta ki belediye başkanı seçildikten sonra bir köşe yazarımızın yaptığı el...
UA-36507442-2