logo

reklam

“Ankara Urfa Merkezi Hesaba Almadı”


facebook
Murat Şahin ŞAHANOGLU
muratdizdar02@hotmail.com

Beklenen gün geldi ve partiler illerdeki aday listelerini açıkladı.AKP,HDP,MHP VE CHP aday listelerini şöyle bir gözden geçirince yine hayal kırıklıgı yaşandı.430 bin seçmeni olan Urfa merkez ilçelerine 1 vekil adayı verilmedi.

Ak Parti genel merkezi 1.sıraya olmazsa olmaz Urfalı bakan isteriz diyen Şanlıurfa seçmeninin istegini kendince yerine getirmiş oldu.İstanbulda yaşayan ama Viranşehirli olan Nurretin Nebati’yi Urfada birinci sıraya koydu.Umarım Urfalı bakan isteriz diyen STK’lar Nebati ismine sevinmişlerdir sonuçta Urfalı.

Mahmut Kaçar-Seydi Eyyüpoglu (Merkez köyler)

Siverek bölgesinden 2(Kasım Gülpınar-Yıldız Konal Süslü) ,

Viranşehir-Ceylanpınar 2(Nurrettin Nebati_Mehmet Akyürek),

Hilvan-Bozova’dan 1(Yusuf Egilmez),

Birecik-Halfeti 3, (Mazhar Bağlı-Hamide Sürücü-A.Eşref Fakıbaba),

Akçakale –Harran 1(Halil Özcan)

Suruç’tan 1 (Abdullah Yeşil) aday isimleri belirleyen Ak Parti genel merkezi yaklaşık 430 bin seçmeni bulunan Urfa merkez ilçeleri Eyyubiye,Haliliye,Karaköprü seçmenini yok sayarak bu bölgeden listede aday göstermemesi büyük tepkilere yol açtı.

Ak Parti’nin Urfa merkez ilçelerini hesaba almamasına  tepki gösteren aday adayları bir daha ki seçimlerde nüfus kayıtlarını merkez olmayan bir ilçeye taşıyacaklarını belirtmesi Ak partiye olan tepkilerin ilk sesleri oldu.

Büyükşehir belediyesine ve Haliliye belediyesine merkezde var olan tepkilerin üstüne birde vekil adayı olmaması eklenirse Ak Parti 7 Haziranda Urfa merkezde çok zorlanacak gibi görülüyor.

Chp’nin ilk sırasında Siverek eski belediye başkanı Ali Murat Bucak,Mhp’de Harran,Akçakale adayı İbrahim Özyavuz,Hdp ilk sıra Diyarbakır eski belediye başkanı Osman Baydemir. Diger partilerde de merkez adaylarının seçilebilir sırada olmaması 7 haziranda nasıl bir durum ortaya çıkaracak şimdiden merak konusu oldu.

“Geçmiş zamanda yolu,suyu olmayan ve hiçbir şekilde yetkililere ulaşamayan ve hesaba alınmayan bir Anadolu köyü tepki olarak köyün delisini muhtar seçerler ve hemen ardından ilçenin belediye başkanın karşısına çıkarırlar.

Köyü ve delisini çok iyi tanıyan belediye başkanı gelen heyete sorar deliyi neden muhtar seçtiniz köyde adammı kalmadı? Köy heyeti başkana cevabı yapıştırır,yıllardır biz deliymiz şimdi akıllı olduk”diyerek tepkilerini gösterirler.Bakalım merkez seçmen 7 haziranda sandıkta tepkisini nasıl gösterecek hep beraber görecegiz.

Her ne olursa olsun tüm adayların Urfa’ya ve Ülke hayırlı olmasını diliyorum.Artık takdir halkındır.

Herkese saygılar.

Share
3964 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kötü arkadaşlardan ayrıl!

  17 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kötü arkadaşlardan ayrıl! Şırnak civarında yetişen Velilerden Şeyh İbrahim Hakkı hazretleri “rahmetullahi aleyh“, bir gün fena arkadaşlara aldanan sevdiği bir genci görüp, şefkatli bir sesle; - Görüyorum ki, “Allah adamları” ile görüşmekten sıkılıyor, zenginlerle, dünyaya düşkün olanlarla bulunmak istiyorsun, buyurdu. Delikanlı mahcup bir eda ile önüne bakıyordu. Devam etti: - Aman oğlum! O kötü arkadaşlarla düşüp kalkmak, insanı sonsuz felakete götürür. Onların yağlı, tatlı yemekleri, zehir gibi gönlü öldür...
 • ÜNLÜLERİN KUAFÖR’Ü TAYFUN BAKIRHAN MAGAZİN GÜNDEMİ PROGRAMINA KONUK OLDU !

  16 Mayıs 2017 HABER ÖZEL, KÖŞE YAZARLARI, SÜRMANŞET

  Ünlülerin kuaför'ü Tayfun Bakırhan ,hafta içi hergün yayınlanan magazin gündemi programında Kadir Balık'ın konuğu oldu. Programda çalışmalarıyla ilgili konuşan Bakırhan ,herşeyin gayet iyi olduğunu ve  devam ettiğini söyledi. Yakında  kendi sponsorluğunda  önemli bir projeyle hem medyada hemde  hayranlarının karşısında olacağınıda ifade etti.  ...
 • ETNOSPOR ETKİNLİKLERİ

  16 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  ETNOSPOR ETKİNLİKLERİ İstanbul Yeni Kapı'da 11-14 Mayıs günleri, ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİVALİ etkinlikleri düzenlenmiştir. Bu festivalin yapılmasını amaçlayan, kurum; hedeflerini şöyle açıklamaktadır, Dünya Etnospor Konfederasyonu, geleneksel sporların günümüzde yaşatılması ve uzmanlaşması için her türlü spor faaliyetini destekler. Geleneksel sporları var eden kültürel mirası, toplumun zenginliği olarak görür ve bu mirası korumayı görev bilir. Dünya Etnospor Konfederasyonu, çocukların eğitiminde önemli bir yere sahip olması hasebiyle sportif o...
 • Kemiğe yazılan yazı

  15 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kemiğe yazılan yazı Sa’d bin Ebi Vakkas, Kûfe vilayetine, Vali olup, ev yapmak arzu etti kendine. Arsa bulup, istedi onu satın almayı, Lakin bir mecusiye aitti yarı payı. Çağırıp buyurdu ki: (Bu hisseni bana sat!) Cevaben; (Satmam) dedi mecusi ona fakat. Para verdi ise de değerinden pek fazla, Yanaşmadı mecusi satmaya yine asla. Dediler ki: (Efendim bir mecusi kimseye, Ne lüzum var bu kadar fazla ısrar etmeye. Siz bugün valisiniz, o, mecusi bir kişi, Parasını vererek, bitirin hemen işi.) Mecusi bunu duyup, evine gitti h...
UA-36507442-2