logo

reklam

“Ankara Urfa Merkezi Hesaba Almadı”


facebook
Murat Şahin ŞAHANOGLU
muratdizdar02@hotmail.com

Beklenen gün geldi ve partiler illerdeki aday listelerini açıkladı.AKP,HDP,MHP VE CHP aday listelerini şöyle bir gözden geçirince yine hayal kırıklıgı yaşandı.430 bin seçmeni olan Urfa merkez ilçelerine 1 vekil adayı verilmedi.

Ak Parti genel merkezi 1.sıraya olmazsa olmaz Urfalı bakan isteriz diyen Şanlıurfa seçmeninin istegini kendince yerine getirmiş oldu.İstanbulda yaşayan ama Viranşehirli olan Nurretin Nebati’yi Urfada birinci sıraya koydu.Umarım Urfalı bakan isteriz diyen STK’lar Nebati ismine sevinmişlerdir sonuçta Urfalı.

Mahmut Kaçar-Seydi Eyyüpoglu (Merkez köyler)

Siverek bölgesinden 2(Kasım Gülpınar-Yıldız Konal Süslü) ,

Viranşehir-Ceylanpınar 2(Nurrettin Nebati_Mehmet Akyürek),

Hilvan-Bozova’dan 1(Yusuf Egilmez),

Birecik-Halfeti 3, (Mazhar Bağlı-Hamide Sürücü-A.Eşref Fakıbaba),

Akçakale –Harran 1(Halil Özcan)

Suruç’tan 1 (Abdullah Yeşil) aday isimleri belirleyen Ak Parti genel merkezi yaklaşık 430 bin seçmeni bulunan Urfa merkez ilçeleri Eyyubiye,Haliliye,Karaköprü seçmenini yok sayarak bu bölgeden listede aday göstermemesi büyük tepkilere yol açtı.

Ak Parti’nin Urfa merkez ilçelerini hesaba almamasına  tepki gösteren aday adayları bir daha ki seçimlerde nüfus kayıtlarını merkez olmayan bir ilçeye taşıyacaklarını belirtmesi Ak partiye olan tepkilerin ilk sesleri oldu.

Büyükşehir belediyesine ve Haliliye belediyesine merkezde var olan tepkilerin üstüne birde vekil adayı olmaması eklenirse Ak Parti 7 Haziranda Urfa merkezde çok zorlanacak gibi görülüyor.

Chp’nin ilk sırasında Siverek eski belediye başkanı Ali Murat Bucak,Mhp’de Harran,Akçakale adayı İbrahim Özyavuz,Hdp ilk sıra Diyarbakır eski belediye başkanı Osman Baydemir. Diger partilerde de merkez adaylarının seçilebilir sırada olmaması 7 haziranda nasıl bir durum ortaya çıkaracak şimdiden merak konusu oldu.

“Geçmiş zamanda yolu,suyu olmayan ve hiçbir şekilde yetkililere ulaşamayan ve hesaba alınmayan bir Anadolu köyü tepki olarak köyün delisini muhtar seçerler ve hemen ardından ilçenin belediye başkanın karşısına çıkarırlar.

Köyü ve delisini çok iyi tanıyan belediye başkanı gelen heyete sorar deliyi neden muhtar seçtiniz köyde adammı kalmadı? Köy heyeti başkana cevabı yapıştırır,yıllardır biz deliymiz şimdi akıllı olduk”diyerek tepkilerini gösterirler.Bakalım merkez seçmen 7 haziranda sandıkta tepkisini nasıl gösterecek hep beraber görecegiz.

Her ne olursa olsun tüm adayların Urfa’ya ve Ülke hayırlı olmasını diliyorum.Artık takdir halkındır.

Herkese saygılar.

Share
3416 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Uyan Ey İnsan

  24 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Ömür Bir Nefes Neden beni getirip, teneşirde soydunuz ? Arkasından yıkayıp, bir tabuta koydunuz ? Neden toplandı bugün, burada bunca kişi ? Bir yanlışlık olmalı, anlamadım bu işi !.. Niçin bağlandı çenem?.. Bu kefen neyin nesi ? Söyleyin!. Gerçek midir, duyduğum salâ sesi ? Ne işim var ki benim, bu musalla taşında ? Oysa olmam gerekir, işlerimin başında... Yoksa bu yaptığınız; bir oyun , bir şaka mı ? Tadında kalsın artık, bırakın şu yakamı. Ya sen, hoca efendi!. Oyuna dahil misin ? Ben nasıl ölürüm ki; bu kadar cahil misin ? Yoksa ...
 • Allahın Rahmetine Sığınmak

  23 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Yüce ALLAH’a giden yol iman ve ümitle başlar.. Yüce ALLAH’a giden yol iman ve ümitle başlar..Mü’min şüphesiz Yüce ALLAH’a inanan ve güvenen kimsedir.. Mü’min,Mevlasına imanla,ümitle ve amel ile yaklaşır.. Amel olmadan kimse imanın hakikatini anlayamaz,ve onun ilahi tadını tadamaz.. Dinimizde Yüce Rabbimiz Rahmetine güvenmek farzdır..O’nun c.c.,Rahmetinden ümit kesmek haramdır.. İnsan günahlarını ,kusurlarını bakarak ,”benden artık hayır gelmez,ben kesin adam olamam,benim yerim cehennemdir” demek yanlıştır.. Bize düşen ,daima ümitle ya...
 • Manevi Nesebi Sahih Olmayan ‘ŞEYHLERİN’ Özellikleri

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Manen görevlendirilmemiş (nâ ehil) şeyhlerin özellikleri nelerdir? Manen görevlendirilmemiş (nâ ehil) şeyhlerin özellikleri nelerdir? İsmail Hakkı Bursevî hazretleri Rûhu’l Beyan Tefsiri’nde bu konuda şunları nakleder: Tasavvuf yoluna giren kişinin mürşid-i kâmile olan ihtiyacı; denizde boğulmakta olan kişinin, kendisini boğulmaktan kurtarması için iyi bir yüzücüye olan ihtiyacı gibidir. Yüzücü, diğerlerini kurtarmak için onların elinden tutar. Yüzücü olduğunu söyleyen kişi, eğer tam iyi yüzme bilmiyorsa, kendisiyle beraber elini tutanları...
 • Işıkları Söndürülmüş Masum Çocuklar!

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

    Karanlığın içerisinde yüzdürülen çocuklar… Işıkları söndürülmüş çocuklar… Kendi ailesi içerisinde tacize ve tecavüze uğramış, uğratılmış tertemiz günahsız çocuklar… Okudukları okullarda, gittikleri kurslarda cinsel istismara uğrayan ve de uğratılan masum çocuklar… Başlarına gelen tüm olaylarda sessizliğe alıştırılıp, kimselere anlatılmasın diye sıkı sıkıya tembihlenen ve de korkutulan o günahsız, melek yüzlü çocuklar… Küçük yaşlarda evlendirilen, gerdek gecelerinde bedenleri parçalanıp...
UA-36507442-2