logo

reklam

“Ankara Urfa Merkezi Hesaba Almadı”


facebook
Murat Şahin ŞAHANOGLU
muratdizdar02@hotmail.com

Beklenen gün geldi ve partiler illerdeki aday listelerini açıkladı.AKP,HDP,MHP VE CHP aday listelerini şöyle bir gözden geçirince yine hayal kırıklıgı yaşandı.430 bin seçmeni olan Urfa merkez ilçelerine 1 vekil adayı verilmedi.

Ak Parti genel merkezi 1.sıraya olmazsa olmaz Urfalı bakan isteriz diyen Şanlıurfa seçmeninin istegini kendince yerine getirmiş oldu.İstanbulda yaşayan ama Viranşehirli olan Nurretin Nebati’yi Urfada birinci sıraya koydu.Umarım Urfalı bakan isteriz diyen STK’lar Nebati ismine sevinmişlerdir sonuçta Urfalı.

Mahmut Kaçar-Seydi Eyyüpoglu (Merkez köyler)

Siverek bölgesinden 2(Kasım Gülpınar-Yıldız Konal Süslü) ,

Viranşehir-Ceylanpınar 2(Nurrettin Nebati_Mehmet Akyürek),

Hilvan-Bozova’dan 1(Yusuf Egilmez),

Birecik-Halfeti 3, (Mazhar Bağlı-Hamide Sürücü-A.Eşref Fakıbaba),

Akçakale –Harran 1(Halil Özcan)

Suruç’tan 1 (Abdullah Yeşil) aday isimleri belirleyen Ak Parti genel merkezi yaklaşık 430 bin seçmeni bulunan Urfa merkez ilçeleri Eyyubiye,Haliliye,Karaköprü seçmenini yok sayarak bu bölgeden listede aday göstermemesi büyük tepkilere yol açtı.

Ak Parti’nin Urfa merkez ilçelerini hesaba almamasına  tepki gösteren aday adayları bir daha ki seçimlerde nüfus kayıtlarını merkez olmayan bir ilçeye taşıyacaklarını belirtmesi Ak partiye olan tepkilerin ilk sesleri oldu.

Büyükşehir belediyesine ve Haliliye belediyesine merkezde var olan tepkilerin üstüne birde vekil adayı olmaması eklenirse Ak Parti 7 Haziranda Urfa merkezde çok zorlanacak gibi görülüyor.

Chp’nin ilk sırasında Siverek eski belediye başkanı Ali Murat Bucak,Mhp’de Harran,Akçakale adayı İbrahim Özyavuz,Hdp ilk sıra Diyarbakır eski belediye başkanı Osman Baydemir. Diger partilerde de merkez adaylarının seçilebilir sırada olmaması 7 haziranda nasıl bir durum ortaya çıkaracak şimdiden merak konusu oldu.

“Geçmiş zamanda yolu,suyu olmayan ve hiçbir şekilde yetkililere ulaşamayan ve hesaba alınmayan bir Anadolu köyü tepki olarak köyün delisini muhtar seçerler ve hemen ardından ilçenin belediye başkanın karşısına çıkarırlar.

Köyü ve delisini çok iyi tanıyan belediye başkanı gelen heyete sorar deliyi neden muhtar seçtiniz köyde adammı kalmadı? Köy heyeti başkana cevabı yapıştırır,yıllardır biz deliymiz şimdi akıllı olduk”diyerek tepkilerini gösterirler.Bakalım merkez seçmen 7 haziranda sandıkta tepkisini nasıl gösterecek hep beraber görecegiz.

Her ne olursa olsun tüm adayların Urfa’ya ve Ülke hayırlı olmasını diliyorum.Artık takdir halkındır.

Herkese saygılar.

Share
3935 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kul Aşk’ı mı Allah Aşk’ı mı?

  24 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

    İnsanlık kendisini kul Aşk’ıyla mı avutup durur yoksa Cenabı Allah’ın o eşsiz güzelliklerle dolu olan Aşk’ıyla mı mutlu etmek ister?   Aşk denilen duygu, insanoğlunun ayaklarını yerden kesermiş, yüreğinde ve de bütün yaşamında şiddetli heyecanların yaşanmasına vesile olan duyguları yaşatıyormuş. Böyle bir durumda insanoğlunun sabahın ilk ışıklarıyla kendi yatağından kalktığı anda aklına ilk gelen, aşık olduğu kişinin gelmesi oluyormuş. Gece yatağına girerken yatmadan önce sürekli olarak onu hayal eder, onu düşünür, girdiği her ortam...
 • Rufeyde radıyallahu anhâ.

  24 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kırık gönüllerimize şifa olsun Rufeyde---------Otobüse biniyorum, iş çıkışı herkes yorgun. Kulaklıklar takılıyor, birbirine dolanmış olanlar aceleyle çözülüyor. Bekleriz... Gazeteler ezberlenmiş bir hareketle açılıp, gözlükler el yordamıyla düzeltiliyor. Tesbih tanelerinin akıp gittiği parmaklar ile akıllı telefonlarda kayıp giden parmakların yarıştığı sıralarda, bir amca spor sayfasına geçiyor bile. Yoğun trafik ve kalabalık... İster istemez o havasızlıktan kendinizi soyutlayıp bir yerlere nefes almaya çıkıyorsunuz. Tam o sırada bir şey çalını...
 • Rumların bitmeyen Bizans oyunları

  24 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’nin hayal gücü gerçekten çok iyi çalışıyor. Belli ki Rumların gazına gelmiş gene.  Eide, müzakerelerin yeniden başlaması, Temmuz ayında bir anlaşma sağlanması ve Eylül ayında da referanduma gidilmesi için yol haritası hazırlıyormuş.  Ben bu müzakereler nasıl başlayacak çok merak ediyorum.  10 Şubat günü Kıbrıs Rum Temsilciler Meclisinde “Kıbrıs’ın Yunanistan’a bağlanması amacıyla 1950 yılında gerçekleştirilen ve sadece Kıbrıslı Rumların katıldıkları referandumun (plebisit) yıldönü...
 • Şükretmek

  23 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Aleyhissalatü vesselam Efendimiz buyurdular: “Gökyüzüne baktım ve dua ettim. Gök kapıları açıldı. Cebrail (as) nurlara bürünmüş olduğu halde nazil oldu. Dedi: “Sana Cenab-ı Hak’tan selam ve tahiyye ve ikram hediye getirdim.” Ben ta’zimen selamlarını aldım. Cebrail (as) buyurdular: “Üzerinden şu zırhı çıkar, bu duayı oku. Bu duayı üzerinde taşır ve okursan zırhtan daha büyük te’siri vardır.” Peygamber (asm), Cibril-i Emin’e sordu: “Bu duanın te’siri ve hassası yalnız bana mıdır? Yoksa ümmetime de şamil midir? ...
UA-36507442-2