logo

12 Aralık 2015

Amman–Ankara Uçak Seferlerinin Başlaması İş Dünyasını Sevindirdi

Direk-Uçuş
9 yıl aradan sonra, ilk uçuşlar gerçekleşti.
Siyaset,turizm ve iş dünyasını sevindirdi..

Halim UTLU

Ankara’dan dünya şehirlerine direk uçuş sayısının artmasına yönelik uzun zamandır yapılan girişimler sonuç vermeye başladı. Ürdün Kraliyet Havayolları (Royal Jordanian) Amman – Ankara arasında haftada üç sefer olmak üzere, direk uçuşları başlattı. Geçen 9 yıldan sonra, Ankara’dan ortadoğu, körfez ve uzak doğu ülkelerine  alternatif uçuş imkanının sağlanması, siyaset, turizm

ve  iş dünyasını sevindirdi.

Ürdün Büyükelçisi Al-Adaileh, ticari ve turizm ilişkilerini geliştirecek

Yeni uçuşların başlaması münasebei ile Esenboğa Havalimanı’nda düzenlenen törende konuşan Ürdün’ün Ankara Büyükelçisi Amjad Al-Adaileh, Ankara-Amman arasında karşılıklı uçak seferlerinin sağlanmasının, iki ülkenin ticari ve turizm ilişkilerini geliştireceğini belirtti. Türk vatandaşlarının, Kudüs ziyaretlerinin Diyanet İşleri Başkanlığı ile yapılan anlaşma doğrultusunda Ürdün üzerinden yapılmasını arzu ettiklerini anlatan Al-Adaileh, Ürdün vatandaşlarının da Türkiye’ye ziyaretlerinin sıklaşacağını ifade etti.

Majali, uçak seferleri daha da artacak

Ürdün Kraliyet Hava Yolları Satış ve Pazarlama Başkanı Zaker Majali de, iki ülke arasındaki uçak seferlerinin ilerleyen dönemde daha da artacağını belirtirken, Esenboğa Havalimanı Başmüdürü Selay Mürey ise ara verilen Ankara-Amman-Ankara seferlerinin yeniden başlamasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi. TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer de, geçen 9 yıldan sonra, ilk uçuşun kendileri için mutluluk verici olduğunu ifade ederek, “Bugün itibariyle Amman ve Ankara uçuşları başladı” dedi.

Ortadoğu ve körfez ülkeleri,sanayici ve iş adamları için önemli pazarlar 

Ankara’dan Amman’a direk uçuşların başlatılmasından duyduğu memnuniyeti belirten, orta doğu ve körfez ülkelerinin Ankara’lı sanayici ve iş adamları için önemli pazarlar olduğunu anlatan Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık ise direk uçuşların özellikle Ankara ile bu ülkeler arasındaki ticaret ve işbirliği fırsatlarının değerlendirilmesine büyük katkı sağlayacağına dikkat çekti.

Share
416 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2