logo

07 Mart 2016

Altın ve Dolar piyasalara damga vurdu

Piyasalarda altının tarihi yükselişi ve Dolar kurundaki dalgalı seyir, Şubat ayında ekonomi dünyasında sıkça konuşulan konular olarak kayda geçtiler. Ekonomistlerin olduğu kadar siyasetçilerin de gündeminde bulunan istihdam, faiz oranları, vergi, büyüme gibi başlıklar da, ay boyunca ekonomi basınında öne çıktı. Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) için düzenli olarak her ay hazırlanan rapor, Şubat ayının gündemini özetledi…

2

Medya Takip Merkezi’nin (MTM) hazırladığı rapora göre, ekonomi basınında en çok konuşulan konular arasında Dolar Kuru, 107 bin 187 haberle listenin zirvesine oturdu. Dolar’ın piyasalardaki dalgalı seyrine karşın, fiyatlarındaki tarihi yükseliş ile dikkatleri çeken Altın, 76 bin 897 habere konu oldu. Bazı ekonomistler, dolar endeksindeki yükselişe ve küresel piyasalarda artan riske karşı altının daha güvenilir bir yatırım olarak görüldüğü iddiasında bulundu.

Listenin üçüncü sırasındaki İstihdam haberleri ise 55 bin 638 habere konu edildi. TBMM Sağlık Komisyonu, esnek çalışma modelini öngören tasarıyı özel istihdam büroları aracılığı ile kabul etti. Listenin dördüncü sırasında yer alan Vergi, 51 bin 92 habere konu olurken, Büyüme 39 bin 99 haberle beşinci sırada yer aldı.

Share
347 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2