logo

01 Temmuz 2015

Almanya’nın En Güzel Hint Horozu Bir Trabzon’lunun

Almanya’nın En Güzel Hint Horozu Bir Türk’ün

1Almanya’da geleneksel olarak düzenlenen “Rassen Geflügel Schau Kreis Heidelberg” Horoz Güzellik Yarışması’nda bu yıl büyük ödülü bir Türk kazandı.

“Laz” isimli Hint Horozuyla yarışmaya katılan Akif Balcı isimli Trabzonlu gurbetçi Türk  “Yabani Renk” büyükler kategorisinde altın madalyaya uzandı.

Çocukluktan beri horozlara meraklı olduğunu söyleyen Balcı, horozları buğdayın yanında kuru üzüm, fındık, badem, incir ve yumurta ile beslediğini ve bu özel ilgisinin şampiyonluğa uzanmasına en büyük etken olduğunu açıkladı.

Balcı “Kimi dövüştürmek, kimi de güzel ötüşü nedeniyle Hint horozunu tercih ediyor. Bende gördüğünüz gibi güzellik yarışmalarında boy gösteriyorum. Horozlarla çocuğum gibi ilgileniyorum.. Çünkü bir Hint horozunu yetiştirmek büyük sabır ve emek istiyor.” Şeklinde konuştu.

Horoz profesörü olarak tanımlanan Balcı’nın Almanya’da çiftliğinde yetiştirdiği Hint horozlarına Türkiye’nin yanı sıra  Malta,Rusya,Suudi Arabistan,İtalya, Irak,Suriye,Türki Cumhuriyetler,Bosna Hersek  ve dünyanın her yerinden yoğun ilgi var.

Share
1793 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2