logo

reklam

Almanya’da ‘Korku-Palyaço’ çılgınlığı tehdide dönüştü!

clon-1

MERCEKHABER GAZETESİ ÖZEL

Uzun bir süredir başta Almanya olmak üzere Batı dünyasında yaşanan korku-palyaço kıyafet çılgınlığı tehdide dönüştü! Almanya’nın sokaklarında her yerde bu kıyafeti giyenleri görmek mümkün. Sokakta yürüyen insanları korkutan, rahatsız eden palyaço kılıklı tipler toplumsal bir kaosa neden olmak üzere. Bir süredir korku filmlerinde kullanılan palyaço kıyafetlerinin sokaklarda giyilmesinin yasaklanması dahi konuşuldu. Bununla ilgili Batı medyasında anketler oluşturuldu.

Sakıncaları üzerinde haberler ve analizler yapıldı. Nihayet endişeleri haklı çıkarırcasına ilk  vukuat gerçekleşti. 13 yaşında bir çocuk aniden karşısına çıkan ve kendisini korkutan palyaço kılıklı adama balyozla saldırdı. Saldırıya uğrayan adam yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Korku kıyafetli palyaçolar Almanya’da cirit atıyor. Batı medyasında yer alan haberlere göre her sokak başında bu tür insanlarla karşılaşmak mümkün. Zaman zaman insanlara saldırdıkları, korkuttukları ifade ediliyor. Alman çok sayıda korku-palyaço vakası bildirilmiş durumda. Sadece Ekim Ayında 370 vaka bildirildi.

Bu vakalardan bazıları şaka amaçlı yapılırken, bir kısmı da insanlara zarar vermek amaçlı ve soyun amaçlı gerçekleşmiş. Gerçekleşen olaylarda şimdiye kadar 8 kişi yaralandı.

Yaşanan son iki vaka Kuzey Ren-Vestfalya Eyaletinde meydana geldi. 13 Yaşında bir çocuğu korkutmak isteyen palyaço kıyafetli genç balyozlu saldırıya uğradı. Polis yetkililerinin verdiği bilgiye göre kurstan çıkıp eve dönerken elinde bulunan çekiçle kendini savunmak amacıyla kullandığı belirtildi.

Bu olaylar sadece Almanya’da değil, Batı ülkelerinin birçoğunda görmek mümkün. Avusturya’da yayın yapan “Heute” Gazetesi’nde yer alan bir habere göre; sahilde gezmekte olan bir kadın korkutmak amacıyla saldırıya uğramış. Elinde bir çubukla çalılar arasından aniden çıkıp kadını korkutmuş.

Almanya’da ‘palyaçolarla’ mücadele artık bir politik mesele haline geldi. Baden-Württemberg ve Hessen Kentleri İçişleri Bakanları Thomas Strobl ve Peter Beuth, insanları korkutan, onlara zarar veren palyaçolarla sıkı bir mücadele başlatacaklarını açıkladılar.

Etiketler:
Share
500 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2