logo

12 Temmuz 2017

‘Almanya, PKK ve FETÖ ile savaşında artık Türkiye’nin yanında olmalı’

Batı’nın iki yüzlülüğünü açık açık ifade etmekten çekinmeyen, Türkiye’ye Erdoğan’a sempatisi ile bilinen Alman Gazeteci Martin Lejeune;Almanya artık PKK ve FETÖ terörüne karşı savaşta Türkiye’nin yanında olmalı.’ ifadelerini kullandı.

Gün geçmiyor ki Alman Gazeteci Martin Lejeune; Türkiye lehinde bir açıklama,bir paylaşım yapmasın. Kişisel sosyal medya hesabından bugün yaptığı paylaşımlarda Türkiye’nin PKK ve FETÖ ile yaptı haklı savaşına ve Uluslararası derecelendirme kuruluşlarının kasıtlı değerlendirmelerine karşı büyümeye devam ettiği ile ilgili yorumlarda bulundu.

Türkiye dostu Alman gazeteci sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda ülkesi Almanya’nın artık, PKK ve FETÖ ile savaşında Türkiye’nin yanında yer alması gerektiğini ifade etti. Başka bir paylaşımında ise küresel güçlerin Türkiye’nin büyümesini engellemek ve Türkiye’ye zarar vermek için PKK,FETÖ gibi terör örgütlerini destekliyor ifadesini kullandı.

Martin Lejeune ayrıca küresel güçlerin Türkiye’ye diz çöktüreyemeyecekleri, yükselişini engelleyemeyeceklerini de takipçileriyle paylaştı.

Martin, 15 Temmuz FETÖ Darbe girişiminin birinci yıldönümü nedeniyle de bir paylaşımda bulundu. Martin, “15 Temmuz şehitlerini şükranlarımı sunuyorum” ve “Almanya 414 darbeci sığınmacılara sahip çıkmasını kınıyorum” paylaşımlarını yaparak Türk Milletinin gözünde özel bir yere sahip olmasının tesadüf olmadığını ispatlamış oldu.

Martin son yaptığı paylaşımında ise Türkiye’ye yönelik uluslararası değerlendirme kuruluşlarının kasıtlı değerlendirmesine dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı:” Türkiye AK Parti sayesinde öyle büyük bir potansiyele sahip ki yapılan tüm kasıtlı değerlendirme ve yönlendirmelere rağmen Türkiye büyümeye ve gelişmeye devam ediyor.Türkiye’ye diz çötüremeyecekler,büyümesini engelleyemeyecekler”

 


 

 

Share
312 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2